Wyremontowaliśmy chodnik na Płaskowickiej - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Warszawa 19115 Miejskie Centrum Kontaktu

Wyszukiwarka

Menu główne

20-01-2023

Wyremontowaliśmy chodnik na Płaskowickiej

Zakończyliśmy remont chodnika na ul. Płaskowickiej. Prace obejmowały odcinek od al. Komisji Edukacji Narodowej do ul. Dereniowej po północnej stronie. Remont możliwy był dzięki Urzędowi Dzielnicy Ursynów, który w tym celu przekazał środki ze swojego budżetu.

Remonty nie ograniczają się tylko do prac na jezdniach. Utrzymywanie odpowiedniej infrastruktury drogowej to również naprawy chodników i tras rowerowych. Na ul. Płaskowickiej poprawiliśmy komfort pieszych remontując stary i wysłużony chodnik.

W sumie na prawie 500 metrowym odcinku ułożyliśmy ponad 1000 m kw. nowych, betonowych płyt. Zgodnie z przyjętymi standardami, płyty wykonane są z betonu antysmogowego.

Stary chodnik był popękany, a w wielu miejscach pozapadany. Generalny remont był więc jedynym wyjściem.

Remont chodnika na ul. Płaskowickiej wykonany został ze środków przekazanych przez Urząd Dzielnicy Ursynów.

Pracowity rok

Miniony rok był bardzo intensywny pod względem remontów chodników. Piesi mogą korzystać z ponad 86 tys. m kw. nowych trotuarów na 34 ulicach. Dla porównania – w 2021 roku odnowiliśmy 18,5 tys. m kw. chodników, a w 2020 – 77,4 tys.

Przykłady zeszłorocznych remontów to ulice Żwirki i Wigury (po zachodniej stronie od ul. 1 Sierpnia do rejonu wjazdu na osiedle przy ul. Żwirki i Wigury 15 wraz z remontem przystanków autobusowych „Novotel 01” i „Leżajska 01”; w ramach budowy brakującego fragmentu drogi dla rowerów), Szczęśliwicka (po zachodniej stronie od ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. do ul. Drawskiej), Instalatorów (po południowej stronie od ul. Równoległej do budynku Instalatorów 3), Trakt Lubelski (po wschodniej stronie od ul. Lucerny do przystanku autobusowego „Trakt Lubelski – Las 02”) czy Grójecka (po zachodniej stronie od południowej jezdni ul. Opaczewskiej do ul. W. Korotyńskiego).

Powered by Projectic.pl