Wyremontujemy kolejne chodniki - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

28-07-2022

Wyremontujemy kolejne chodniki

Otworzyliśmy oferty w przetargu na remont chodników na ulicach Płaskowickiej i Bora-Komorowskiego oraz chodnika i drogi dla rowerów na ul. Rembielińskiej. Ostatni z projektów został zgłoszony przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego.

Wakacyjna ofensywa remontowa to nie tylko prace na jezdniach – naprawiamy też chodniki i drogi dla rowerów. Obecnie jesteśmy o krok bliżej do przeprowadzenia modernizacji w trzech lokalizacjach – na ul. Płaskowickiej na odcinku od al. KEN do ul. Dereniowej – strona północna, na ul. Bora-Komorowskiego na odcinku od ul. Fieldorfa do ul. Meissnera oraz na ul. Rembielińskiej na odcinku od ul. Wyszogrodzkiej do ul. Poborzańskiej.

Płaskowickiej

Chodnik wzdłuż ul. Płaskowickiej na odcinku między al. KEN a ul. Dereniową chcą wyremontować dwie firmy. Oferty, które do nas wpłynęły opiewają na nieco ponad 1,18 mln zł oraz prawie 700 tys. zł.

Środki na remont chodnika wzdłuż ul. Płaskowickiej przekazał na Urząd Dzielnicy Ursynów. Dzięki temu mogliśmy wpisać go do naszych planów remontowych.

 

Bora-Komorowskiego

Na remont chodnika wzdłuż ul. Bora-Komorowskiego na odcinku między ulicami Fieldorfa i Meissnera również mamy dwóch chętnych. Ich oferty to ponad 2,12 i 2,86 mln zł.

Chodnik w tym miejscu jest wysłużony i składa się z różnego rodzaju nawierzchni. Chcemy to zmienić – po przeprowadzeniu prac nawierzchnia będzie wykonana z betonowych płyt o wymiarach 50 x 50 cm.

 

Rembielińska

Najwięcej chętnych wykonawców zgłosiło się, aby wyremontować chodnik i drogę dla rowerów wzdłuż ul. Rembielińskiej na odcinku między ulicami Wyszogrodzką a Poborzańską. Ich oferty mieszczą się w przedziale od ok. 586 do ponad 590 tys. zł.

Prace w tym miejscu będą realizowane w ramach projektu zgłoszonego przez mieszkańców w budżecie obywatelskim. Był on niezwykle popularny – w sumie zagłosowało na niego ponad 28 tys. osób.

Oferty ze wszystkich trzech części przetargu będą teraz przez nas analizowane. Wydają się być one obiecujące, dlatego mamy nadzieję na rozstrzygnięcie, podpisanie umów i szybkie rozpoczęcie prac.

O ewentualnym rozstrzygnięciu przetargu (lub jego pojedynczych części) będziemy informować w kolejnych komunikatach.

To nie wszystko

Niektóre remonty już się rozpoczęły – we Włochach trwa budowa brakującego fragmentu drogi dla rowerów wzdłuż ul. Żwirki i Wigury – po zachodniej stronie, na odcinku od ul. 1 Sierpnia do ul. Hynka. W zakres inwestycji wchodzi również remont chodnika (częściowo w nowym przebiegu) od ul. 1 Sierpnia do rejonu wjazdu na osiedle przy ul. Żwirki i Wigury 15 wraz z remontem przystanków autobusowych „Novotel 01” (na zdj.) i „Leżajska 01”.

W ramach budżetu obywatelskiego zakończył się remont drogi dla rowerów wzdłuż ulicy Rosoła na Ursynowie (odc. Belgradzka – Mandarynki 6). Nawierzchnia z kostki została zastąpiona asfaltem.
Inwestycja zakładała również remont chodnika na całym odcinku – jest wykonany z płyt betonowych. Wraz z nim wyremontowany został przystanek autobusowy „Belgradzka 04”.

Powered by Projectic.pl