Zarząd Dróg Miejskich

Menu główne

02-08-2019

Wystartował remont chodnika w al. Wojska Polskiego

Rozpoczęliśmy prace przy remoncie starego chodnika w al. Wojska Polskiego. W sumie po obu stronach alei powstanie niemal 6 tys. mkw. nowego, równego trotuaru. Między jezdniami wybudujemy aleję spacerową w ramach budżetu obywatelskiego.

Chodnik po obu stronach al. Wojska Polskiego jest stary i zniszczony. O jego remont wielokrotnie apelowali mieszkańcy i władze dzielnicy. Prace w tym miejscu zostały ujęte w niedawno rozstrzygniętym przetargu, dzięki czemu mogliśmy rozpocząć roboty. Trotuar na odcinku od pl. Grunwaldzkiego do pl. Inwalidów, po obu stronach ulicy, zostanie wymieniony na nowy, z estetycznych płyt betonowych.

Oprócz poprawy wygody i bezpieczeństwa pieszych zadbamy również o jakość powietrza w okolicy. Do budowy chodnika wykorzystujemy specjalne betonowe płyty, które posiadają właściwości antysmogowe. O tym jak one działają pisaliśmy tutaj.

Aleja spacerowa w ramach budżetu obywatelskiego

Równocześnie, wykonywane będą też prace przy realizacji projektu wybranego przez mieszkańców w budżecie obywatelskim. Chodzi o aleję spacerową między jezdniami. Będzie ona wykonana z nawierzchni mineralnej. Wzdłuż niej stanie 21 ławek i koszy na śmieci, a także 7 koszy na psie odchody. Na jej przecięciu z poprzecznymi uliczkami powstaną przejścia dla pieszych.

To ostatni etap prac związanych z modernizacją al. Wojska Polskiego. W ubiegłych latach ulica zyskała nową nawierzchnię jezdni. Pojawiły się też nowe latarnie, stylizowane na historyczne „pastorały”.

Prace w al. Wojska Polskiego powinny zakończyć się do końca września.

Pracujemy na innych ulicach

Rozpoczęty remont chodnika w al. Wojska Polskiego jest jednym z pięciu, które zostały objęte przetargiem. Wybudowaliśmy już chodnik na ul. Zawodzie a remonty w ciągu ulic Czecha i Sejmikowej oraz al. Solidarności i al. Lotników zbliżają się ku końcowi.

Stopka

Powered by Projectic.pl