Wystartował remont ul. Czołowej - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

07-11-2018

Wystartował remont ul. Czołowej

Rozpoczęły się prace przy remoncie ul. Czołowej. Ulica zyska nową nawierzchnię jezdni oraz wyremontowany, szerszy chodnik.

Ulica Czołowa na Białołęce, będąca przedłużeniem ulicy Marywilskiej, biegnie wzdłuż torów kolejowych i oddziela Białołękę Dworską od Henrykowa. Jest asfaltową drogą jednojezdniową o dwóch kierunkach ruchu. Wzdłuż mocno zniszczonej jezdni biegnie wąski chodnik o szerokości zaledwie 1 metra, wykonany z betonowych płyt. Według zleconej przez ZDM ekspertyzy Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, jezdnia wymaga naprawy oraz wzmocnienia, aby uzyskała odpowiednią nośność. Pilnego remontu wymaga również chodnik – prace te zostały także zgłoszone za pośrednictwem budżetu partycypacyjnego. Dzięki poparciu ponad 700 osób w głosowaniu, projekt został wybrany do realizacji.

Zdecydowaliśmy się połączyć remont jezdni i chodnika oraz wykorzystać tę okazję do poszerzenia ciągu pieszego. Wymienimy nawierzchnię jezdni na odcinku od ul. Bohaterów do ul. Zyndrama z Maszkowic. Aby przedłużyć żywotność nowej nawierzchni, poprawić estetykę i komfort akustyczny, wymienimy warstwy asfaltowe, zastępując je warstwami o podwyższonej odporności. W miejscach szczególnie narażonych na powstawanie kolein, czyli m. in. przed skrzyżowaniami, pod warstwą ścieralną zastosujemy dodatkowo wzmocnienie siatką szklano-węglową nasączoną asfaltem. Inwestycja obejmie również wymianę krawężników i nawierzchni zjazdów na posesje.

Nową nawierzchnię z równych płyt betonowych zyska również chodnik. Geometria jezdni zostanie skorygowana – pasy ruchu po zmianach będą miały normatywną szerokość 3 m. Dzięki temu uda się poszerzyć chodnik do 2 metrów, tak aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort poruszania się pieszych. Dzięki zwężeniu pasów ruchu o 0,5 m, liczymy również na uspokojenie ruchu i zmniejszenie prędkości pojazdów.

Aktualnie trwają prace brukarskie. Wymianę nawierzchni jezdni planujemy w kolejnym etapie, w jeden z nadchodzących weekendów. Wszystkie prace zakończą się w grudniu.

Powered by Projectic.pl