Wyznaczamy przejście dla pieszych na ul. Słowackiego - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

28-11-2019

Wyznaczamy przejście dla pieszych na ul. Słowackiego

Trwa przebudowa ul. Słowackiego. Prace prowadzone są w ramach projektu z budżetu obywatelskiego. Właśnie rozpoczęliśmy budowę długo wyczekiwanego przejścia dla pieszych przy urzędzie dzielnicy. Metamorfoza tej ulicy zakończy się w przyszłym roku, a na zmianach skorzystają wszyscy uczestnicy ruchu.

Ulica Słowackiego jest jedną z najważniejszych na Żoliborzu. Na przestrzeni lat natężenie ruchu w tym miejscu mocno się zmieniło. Samochodów jest coraz mniej, a wraz z otwarciem metra z kilkunastu linii autobusowych pozostały zaledwie dwie. Mieszkańcy postulowali zmiany, które właśnie wprowadzamy.

Najważniejszą z nich jest wyznaczenie nowego przejścia dla pieszych na wysokości urzędu dzielnicy. Prace nad jego budową właśnie się rozpoczęły. Przejście zostanie wyposażone w kamienny azyl, tak aby zapewnić bezpieczeństwo pieszym. Takie rozwiązanie poprawi również ich komfort, ułatwiając dojście do wcześniej wspominanego urzędu dzielnicy, przystanku tramwajowego, metra czy licznych sklepów. W przyszłym roku chcemy również wyznaczyć nowe przejście na wysokości ul. Szczepanowskiego, a istniejącą zebrę przy ul. Czaki wyposażyć w azyl.

To nie jedyne zmiany, które przeprowadzamy na ul. Słowackiego. Część prac została już zakończona. W większości, chodniki i drogi dla rowerów zyskały nową nawierzchnię. Pojawią się również udogodnienia dla kierowców w postaci nowych miejsc postojowych. O szczegółach przebudowy pisaliśmy tutaj.

Powered by Projectic.pl