Wyznaczamy przejście dla pieszych przez Marynarską - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

03-12-2019

Wyznaczamy przejście dla pieszych przez Marynarską

Rozpoczęliśmy długo wyczekiwaną budowę nowego przejścia przez ul. Marynarską. Projekt, który został zgłoszony w ramach budżetu obywatelskiego, ma zostać zrealizowany do końca tego roku.

Służewiec jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się terenów Warszawy. Powstają tam nowe biurowce oraz bloki, co powoduje, że z roku na rok nasila się ruch pieszy w tej okolicy. Piesi w okolicach m.in. ulicy Obrzeżnej czy Cybernetyki mieli utrudniony dostęp przystanków komunikacji miejskiej przy rondzie Unii Europejskiej, czy pobliskiej galerii handlowej. Obiekty te znajdują się po wschodniej stronie ul. Rzymowskiego i północnej Marynarskiej. Najbliższe przejścia naziemne jest oddalone o ponad 1100 m.

Nowe przejście wraz z sygnalizacją i oświetleniem sprawi, że to miejsce stanie się wygodniejsze i bardziej dostępne. Po zakończeniu prac piesi zyskają połączenie z południowo-zachodnią stroną ul. Marynarskiej oraz Rzymowskiego z przystankiem autobusowym w kierunku ul. Hynka oraz tramwajowym w stronę centrum.

Aktualnie wykonawca prowadzi roboty brukarskie i kablowe. Na dalszym etapie konieczne będzie zamontowanie dodatkowych sygnalizatorów oraz dostosowanie oprogramowania. Prace powinny zakończyć się pod koniec grudnia tego roku.

Projekt na budowę nowego przejścia przez ul. Marynarską cieszył się sporym powodzeniem w budżecie obywatelskim. Zajął pierwsze miejsce w głosowaniu mieszkańców Służewca, zdobywając 349 głosów.

 

Powered by Projectic.pl