Zakończyły się prace archeologiczne na pl. Krasińskich. Prace przy remoncie zostały wznowione i mają się zakończyć w lipcu.
Pozornie zwyczajny remont ul Miodowej i pl. Krasińskich obfituje w historyczne znaleziska. Okazało się, że pod ulicą i placem, dotychczas na przestrzeni lat wielokrotnie przebudowywanych, są prawdziwe skarby. Pod koniec marca robotnicy natrafili na pozostałości dawnej studni i piwnicę chaty, która stała w tym miejscu co najmniej od XVII wieku. Na znaleziska (m.in. ceglany kanał z początków XIX w. i pozostałości torowiska przedwojennego tramwaju) natrafiliśmy również na ul. Miodowej. Wszędzie gdzie tak się stało, konieczne było wstrzymanie prac remontowych i przeprowadzenie badań archeologicznych.
Znaleziska z pl. Krasińskich były badane i zabezpieczane przez dwa miesiące. To, co udało się wydobyć, zostało już wywiezione z placu budowy. Pozostałe elementy zostały zabezpieczone i zasypane. Dzięki temu można wznowić roboty budowlane na pozostałej części placu, tak aby był on gotowy przed rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak będzie wyglądał plac po remoncie, można już zobaczyć na jego północnej części, gdzie ułożona jest już docelowa nawierzchnia jezdni, pasów rowerowych i chodnika. Pojawiło się też nowe przejście dla pieszych.
Prace archeologiczne nadal trwają na ul. Miodowej. Jeżeli nie pojawią się tam kolejne znaleziska, archeologowie zakończą badania w najbliższym czasie i również tam przebudowa będzie mogła zostać wznowiona. Równolegle z pracami archeologicznymi pracujemy przy układaniu chodników i wymianie gruntu pod przyszłą jezdnią. W wakacje planowana jest przebudowa skrzyżowań z ul. Długą i Senatorską, co będzie wymagało wyłączenia ruchu.