Za nami pierwsza część betonowania na moście Siekierkowskim - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

27-10-2021

Za nami pierwsza część betonowania na moście Siekierkowskim

Naprawiamy nawierzchnię południowej kapy chodnikowej mostu Siekierkowskiego. Minionej nocy rozpoczęliśmy betonowanie. Wylaliśmy ok. 60 m sześc. betonu, a za dwa tygodnie dołożymy drugie tyle. Finał prac przewidujemy pod koniec listopada.

Południowa kapa chodnikowa jest odnawiana na ok. 120-metrowym fragmencie od dylatacji do pylonu po stronie zachodniej mostu. Naprawa miała się zakończyć we wrześniu, jednak ze względu na gorszy niż przewidywaliśmy stan betonu pod nawierzchnią, konieczne stało się na jego całkowite ściągnięcie. Zdjęliśmy go na głębokość 25 cm na powierzchni ok. 600 m kw.

Kolejny krok wiąże się z betonowaniem. Prace podzieliliśmy na dwie tury, a pierwsza miała miejsce minionej nocy. Na 60-metrowym odcinku wylaliśmy ok. 60 m sześc. betonu. Drugie tyle na pozostałym fragmencie dołożymy za dwa tygodnie – roboty planujemy przeprowadzić w nocy wtorku na środę (9-10 listopada).

Po stężeniu ułożony beton najpierw pokryjemy żywicą gruntującą, a następnie epoksydowo-poliuretanową, która będzie stanowiła nawierzchnię ciągu pieszo-rowerowego. Nowy beton odpowiednio zabezpieczymy przed działaniem wody. Wykonamy m.in. izolację przeciwwodną, a także sączki – urządzenia do zbierania wody z płyty pomostu. Remont zakończy się montażem barier energochłonnych i balustrad.

Obecnie południowa kapa chodnikowa jest w całości zamknięta dla pieszych i rowerzystów. Przejście i przejazd na dwóch kółkach możliwe są tylko po północnej stronie mostu.

Prace konserwacyjno-renowacyjne na moście Siekierkowskim prowadzimy od lipca. Najpierw wiązały się z naprawą betonowych wysepek między jezdniami przy rozjazdach na skrzyżowaniu Trasy Siekierkowskiej z ul. Wał Miedzeszyński. Potem zajęliśmy się dylatacją. Wymieniliśmy ją po wschodniej stronie mostu na jezdni w kierunku Wawra.

Trzeci i ostatni etap remontu to trwająca odnowa nawierzchni południowej kapy chodnikowej. Finału prac należy się spodziewać pod koniec listopada. Wiele jednak zależy od pogody, bo wszelkie roboty muszą być prowadzone gdy jest sucho. W przeciwnym razie efekty nie będą trwałe.

Powered by Projectic.pl