ZDM i Straż Miejska kontrolują parkowanie - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

14-01-2019

ZDM i Straż Miejska kontrolują parkowanie

Zarząd Dróg Miejskich i Straż Miejska będą wspólnie patrolować ulice Warszawy, kontrolując parkujące auta. Pierwszy wspólny patrol, złożony ze strażnika miejskiego i kontrolera ZDM, wyruszył do pracy dzisiaj.

Kontroler ZDM.

Do tej pory patrole złożone z pracowników ZDM nie miały uprawnień do karania kierowców za nieprawidłowe parkowanie. Kontrolerzy sprawdzali, czy kierowcy zapłacili za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego, ale nie mogli interweniować, jeżeli kierowca zamiast na płatnym miejscu pozostawił auto na przejściu dla pieszych czy skrzyżowaniu, powodując zagrożenie.

Dzięki współpracy Zarządu Dróg Miejskich ze Strażą Miejską udało się sformować pierwszy patrol mieszany, w którym wspólnie pracuje strażnik miejski i kontroler ZDM. Patrol jest wyposażony w blokady do założenia na koło, może też wystawiać mandaty za wykroczenia a także wydawać dyspozycje usunięcia nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów.

W ten sposób zwiększamy skuteczność działania: nie ma potrzeby wzywania osobnego patrolu straży miejskiej, aby podjął interwencję. Mamy nadzieję, że dzięki temu coraz więcej kierowców będzie miało świadomość, że parkowanie w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych jest wykroczeniem i może się przyczynić do tragicznego wypadku.

Powered by Projectic.pl