07-02-2019

Zimowa iluminacja znika z ulic

Iluminacja świąteczna Warszawy znika z ulic. Właśnie rozpoczęliśmy demontaż świetlnych ozdób. Jedna z ulubionych atrakcji zimowych warszawiaków i turystów wróci za rok.

Zimowa iluminacja znika z ulic

Mieszkańcy Warszawy i turyści mogli podziwiać iluminację świąteczną od 8 grudnia do 4 lutego, kiedy to nastąpiło jej stopniowe wygaszanie. Teraz przyszedł czas na jej demontaż, który potrwa do połowy lutego.

Warszawska iluminacja świąteczna jest największą w Polsce i jedną z najbardziej okazałych w Europie. W tym sezonie po raz kolejny była podziwiana przez setki tysięcy osób. Główną osią zimowej iluminacji był Trakt Królewski – od placu Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie do Belwederu. Rozświetlone były również Stare Miasto, Al. Jerozolimskie, al. Solidarności, plac Bankowy, ul. Marszałkowska, ul. Świętokrzyska, ul. Mokotowska, ul. Targowa oraz po raz pierwszy ul. Miodowa, pl. Krasińskich i skrzyżowania ulic Fieldorfa z Bora Komorowskiego i Umińskiego oraz Bora Komorowskiego i Abrahama.

Choć iluminacja znika z ulic, to do 18 lutego będziecie mogli cieszyć się z napisu „I love Warsaw”, który będzie znajdował się na ul. Marszałkowskiej. Na kilka dni przed walentynkami iluminowaną choinkę w napisie zastąpi serce.

Powered by Projectic.pl