Zmiana na skrzyżowaniu z ul. Płocką - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

18-03-2020

Zmiana na skrzyżowaniu z ul. Płocką

W piątek, 20 marca otworzymy skrzyżowanie z ul. Płocką i rozpoczną kolejny etap swoich prac. Wyłączona z ruchu zostanie południowa jezdnia ul. Górczewskiej na odcinku od ul. Płockiej do Młynarskiej.

Kończymy prace na skrzyżowaniu ulic Płockiej i Górczewskiej. W piątek, 20 marca, ok. godz. 4.00 skrzyżowanie zostanie przywrócone dla ruchu, a prace przeniosą się na południową jezdnię ul. Górczewskiej. Jezdnia, którą normalnie odbywa się ruch w kierunku centrum, zostanie zamknięta na odcinku od ul. Płockiej do Młynarskiej. Na jezdni północnej zostanie wytyczony ruch dwukierunkowy, przy czym skręcić z ul. Płockiej w Górczewską w stronę centrum będą mogły wyłącznie autobusy Warszawskiego Transportu Miejskiego, pojazdy MTON, taxi i służb miejskich. Ruch w przeciwnym kierunku będzie odbywał się bez ograniczeń. Objazd w kierunku centrum dla kierowców indywidualnych będzie prowadził ul. Płocką do Żytniej lub Młynarskiej albo ul. Płocką do Wolskiej.
W kolejnym etapie prac plac budowy obejmie jezdnię północną kierunku Bemowa. Po przebudowie geometria ul. Górczewskiej będzie dostosowana do przekroju przebudowanej w ostatnim czasie ul. Leszno, która jest jej naturalnym przedłużeniem. Wiosną Górczewska zmieni się w elegancką, wygodną i bezpieczną miejską ulicę. Pojawią się zatoki parkingowe, szersze chodniki oraz zieleń. Wygodniej i bezpieczniej będzie również dla rowerzystów, którzy po północnej stronie zyskają szeroką asfaltową drogę dla rowerów łączącą się  z trasą wzdłuż ul. Leszno.
Komunikacja:
Na trasy podstawowe wrócą autobusy linii: 102, 103 i 136 oraz nocnych N45 i N95. Zlikwidowana zostanie linia zastępcza Z-2. Natomiast autobusy linii 520 pojadą objazdem ulicami: al. „Solidarności” – Wolska – Płocka – jezdnia północna ul. Górczewskiej.

Powered by Projectic.pl