W ostatnim czasie to miejsce znacznie się zmieniło. Po tym, jak przeniesiony został przestanek komunikacji miejskiej, przestrzeń wokół skrzyżowania była często wykorzystywana do nielegalnego parkowania. Stojące przy przejściu samochody znacznie ograniczały widoczność, a co za tym idzie bezpieczeństwo pieszych. Potrzebę zmian w organizacji ruchu sygnalizowali nam również mieszkańcy.
Aby uporządkować to miejsce, wprowadziliśmy kilka prostych zmian. Po pierwsze – w rejonie przejść dla pieszych przez ul. Mickiewicza i ul. Bohomolca i w narożniku skrzyżowania zamontowaliśmy słupki blokujące. Dzięki nim zniknęło nielegalne parkowanie. Po drugie – w miejscu dawnego przystanku wyznaczyliśmy legalny parking, budując zatokę postojową. W przyszłym roku wzdłuż zatoki i w narożniku skrzyżowania pojawi się zieleń, a sama zatoka zyska nawierzchnię z kostki.
W tym roku podobne działania przeprowadziliśmy w różnych rejonach miasta. Ustawiliśmy ponad 3 tys. słupków blokujących, głównie na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych, gdzie nielegalne parkowanie zagrażało pieszym – ograniczało widoczność, zawężało chodniki, zmuszało do wchodzenia na jezdnię czy pasy zieleni itd. To np. Al. Jerozolimskie, ul. Obrzeżna, Krasińskiego, Czerniakowska czy Żeromskiego. Przenosimy miejsca parkingowe z chodników na jezdnię tak jak np. na ul. Madalińskiego, Wiatracznej, Gwiaździstej, Namysłowskiej czy Radzymińskiej. Dzięki temu piesi zyskują dla siebie dodatkową, bezpieczną przestrzeń. W przyszłym roku planujemy kolejne takie działania.