Zmiany na Bielanach. Bezpieczniejsze przejścia na dwóch ulicach - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

14-10-2020

Zmiany na Bielanach. Bezpieczniejsze przejścia na dwóch ulicach

Ulokowane na środku jezdni azyle przy pięciu przejściach dla pieszych przez ulice Conrada i Przy Agorze zostaną poszerzone. Właśnie ogłosiliśmy przetarg, który ma wyłonić wykonawcę tego zadania.

Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa. Obecnie azyle przy przejściach przez bielańskie ulice Conrada i Przy Agorze są bardzo wąskie, a pasy ruchu w obu kierunkach na tyle szerokie (w niektórych miejscach mają nawet 5 metrów), że skłaniają do przekraczania prędkości i prób wyprzedzania na wysokości zebr. To chcemy zmienić – zostaną one dopasowane do obecnych przepisów i standardów, wymuszając wolniejszą jazdę i uniemożliwiając wyprzedzanie.

Azyle poszerzone zostaną przy pięciu przejściach. Chodzi o zebry przez ul. Conrada w rejonie ul. Nerudy i ul. Brązowniczej oraz na wysokości numeru Conrada 14, a także przejścia przez ul. Przy Agorze w rejonach posesji nr 11 i nr 15.

Właśnie ogłosiliśmy przetarg na realizację tej inwestycji. Firmy chętne do przeprowadzenia prac mogą nadsyłać swoje oferty do 26 października. Wykonawca, którego wybierzemy, będzie miał za zadanie nie tylko poszerzyć azyle. Zlikwiduje też powierzchnie wyłączone z ruchu – nawierzchnia bitumiczna i kostka brukowa ustąpi miejsca zieleni. W związku z tymi zmianami odgięciu ulegnie tor jazdy przed przejściami, dzięki czemu nastąpi tam uspokojenie ruchu.

Jeśli  uda się rozstrzygnąć przetarg, wyłoniony wykonawca z powierzonego zadania powinien wywiązać się do końca roku.

Inwestycja jest projektem z budżetu obywatelskiego. Za jej realizacją zagłosowało ponad 1700 mieszkańców.

Projekt stałej organizacji ruchu

Składa się z pięciu stron. Przycisk do przewijania znajduje się w lewym dolnym rogu okna.

Conrada i Przy Agorze - bezpieczne przejścia - SOR - ok 2

Pliki do pobrania

Powered by Projectic.pl