ZARZĄD DRÓG MIEJSKICH
12-10-2017

Zmiany na Grochowie. Trzy oferty

Trzech wykonawców jest zainteresowanych przeprowadzeniem prac na Grochowie. W ramach zmian, które zaplanowaliśmy na ulicy Stanisławowskiej, Dwernickiego i Szaserów jest remont chodników, budowa nowych przejść dla pieszych i miejsc postojowych oraz infrastruktura dla rowerów. Właśnie otworzyliśmy oferty w przetargu na te prace.

Oferty mieszczą się w przedziale 11-13 mln zł. Potencjalni wykonawcy zadeklarowali też wydłużenie gwarancji na wykonane prace do 60 miesięcy. Dokumenty będą teraz analizowane. Po wyborze wykonawcy przystąpimy do prac w terenie. Realizacja jest zaplanowana do czerwca 2018 r.

Co się zmieni?

Zmiany obejmą odcinek od ul. Chodakowskiej do ul. Chłopickiego. Na odcinku 2,7 km wyremontowane zostaną stare chodniki. Zamiast zniszczonych płyt i kostki pojawią się nowe płyty betonowe 50x50 cm. W sumie ułożymy ponad 14 tys. m kw. chodnika. Piesi zyskają również wygodne perony przystanków autobusowych. Powstanie nowy przystanek „Podskarbińska 03” wyposażony w wiatę. Na skrzyżowaniach z ulicami Serocką oraz Nasielską zostaną wyznaczone brakujące przejścia dla pieszych. 

Wybudujemy również infrastrukturę dla rowerów: wzdłuż ul. Szaserów powstanie droga dla rowerów, zaś na ul. Dwernickiego i Stanisławowskiej – pasy rowerowe na jezdni. Nowa trasa połączy się z remontowanym właśnie odcinkiem drogi dla rowerów na ul. Szaserów – w ten sposób powstanie rowerowy korytarz, który może być alternatywą dla jazdy rowerem wzdłuż ul. Grochowskiej.

Zmiany obejmą również jezdnię. Prace zostaną skoordynowane z wymianą nawierzchni na ul. Dwernickiego. Wyremontowane zostanie rondo u zbiegu ulic Stanisławowskiej i Terespolskiej. Tymczasowe wygrodzenia z barier betonowych ustąpią miejsca estetycznej, kamiennej wyspie. Wzdłuż ul. Stanisławowskiej powstaną nowe miejsca postojowe z zatokach. Szeroka jezdnia pozwala na jednoczesne wyznaczenie wygodnej infrastruktury dla rowerzystów oraz miejsc postojowych.

Inwestycja obejmuje również modernizację sygnalizacji świetlnej na całym ciągu. Równolegle planowana jest też budowa nowych świateł u zbiegu ul. Dwernickiego i ul. Kickiego. Przy okazji prac zadbamy również o zieleń. W ramach inwestycji posadzone zostanie 29 nowych drzew i kilka tysięcy krzewów.

WIĘCEJ INFORMACJI O PRZETARGU

Zdjęcia

Budżet partycypacyjny - głosuj na po
Abonament parkingowy
Baner Warszawa 19115
Rozbudowa II linii metra - informacje o zmianach w komunikacji
Rozbudowa II linii metra - informacje o budowie