Zmieniamy aleję Szucha - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

19-09-2019

Zmieniamy aleję Szucha

Jeszcze w tym roku w al. Szucha ma pojawić się nowe oświetlenie oraz zieleń. Zmiany, które planujemy, mają spowodować, że aleja stanie się bardziej klimatyczna i charakterem będzie nawiązywać do sąsiednich Al. Ujazdowskich.

Al. Szucha jest historycznym miejscem na mapie śródmieścia. Znajdują się tu m.in. placówki dyplomatyczne czy klimatyczne kamienice. Infrastruktura drogowa w tym miejscu powinna być dopasowana do jej charakteru, dlatego na całej długości alei od pl. Unii Lubelskiej do pl. Na Rozdrożu mają pojawić się latarnie typu pastorał warszawski z 1923 r. Roboty będą polegały na wymianie okablowania oraz ustawieniu 44 latarni, które, choć mają zabytkowy wygląd, to będą wyposażone w nowoczesne i energooszczędne oprawy ledowe. Są one wykonane z wysokogatunkowych rur stalowych i zdobione stylizowanymi odlewami żeliwnymi, w postaci przewiązek.

Aktualnie czekamy na zatwierdzenie projektu przez Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy. Po zatwierdzeniu projektu będziemy mogli przystąpić do jego realizacji. Warto pamiętać, że latarnie stylizowane na model historyczny montujemy na wybranych ulicach Warszawy, wskazanych przez konserwatora zabytków.

Równolegle chcemy przeprowadzić nasadzenia nowej zieleni, podobnie jak robimy to np. przy modernizacji ul. Słowackiego. Właśnie otworzyliśmy oferty w przetargu na wykonanie prac. Zamiast słupków blokujących, po wschodniej stronie mają pojawić się krzewy i byliny. W sumie ma być ich ponad 3 tys. Do postępowania zgłosiło się 6 firm. Ich oferty mieszczą się w przedziale od 344 tys. do 485 tys. zł brutto. Teraz oferty będą przez nas analizowane.

Jeżeli projekt nowego oświetlenia zostanie zatwierdzony, a przetarg na nową zieleń rozstrzygnięty, to prace w al. Szucha powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

Powered by Projectic.pl