Zmieniamy Łukowską. Remont jezdni jeszcze w tym roku - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

05-02-2018

Zmieniamy Łukowską. Remont jezdni jeszcze w tym roku

Nowych chodnik, bardziej dostępne przystanki autobusowe, zmiany dla bezpieczeństwa – to efekt prac, które przeprowadziliśmy na ul. Łukowskiej. W tym roku przed nami kolejne roboty – remont nawierzchni jezdni i uporządkowanie parkowania na pozostałym odcinku tej ulicy.

Prace były kompleksowe. Wyremontowaliśmy chodnik po obu stronach ulicy, na odcinku od ul. Rodziewiczówny do ul. Zamienieckiej. Zamiast starej, nierównej nawierzchni ułożyliśmy betonowe płyty o wymiarach 50/50 cm. Obniżyliśmy krawężniki przy przejściach dla pieszych, a w zatokach postojowych pojawiła się nowa nawierzchnia z kostki.

Na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Witolińską zamontowaliśmy się dodatkowy azyl. Z kolei przy skrzyżowaniu z drogą wewnętrzną na wysokości numeru 5A, zaplanowaliśmy nowe przejście dla pieszych z azylem i wymianę azylu z prefabrykatów na azyl z materiałów budowlanych. Razem z oznakowaniem poziomym i delikatną korektą geometrii drogi pozwoli to na uspokojenie ruchu i poprawę bezpieczeństwa.

Nie zapomnieliśmy o remoncie peronów przystankowych. To nie tylko nowa nawierzchnia, ale też krawężniki peronowe, ułatwiające podjazd autobusom i płyty ostrzegawcze dla osób niewidomych. Dodatkowo, przystanek przy skrzyżowaniu z ul. Tarnowiecką został poszerzony.

To nie jedyne prace na ul. Łukowskiej. W tym roku wyremontujemy jezdnię wraz z podbudową. Ogłosiliśmy przetarg na wykonanie tych prac. Z kolei w ramach projektu zgłoszonego przez mieszkańców w budżecie partycypacyjnym, na odcinku od ul. Komorskiej do ul. Osieckiej powstaną zatoki postojowe. Dzięki "schowaniu" samochodów w zatokach, poprawi się widoczność na przejściach dla pieszych.

Powered by Projectic.pl