Zmieniliśmy ulicę Powsińską - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

27-11-2017

Zmieniliśmy ulicę Powsińską

Ulica Powsińska zmieniła się nie do poznania. Nowe chodniki, wyremontowane przystanki autobusowe i sygnalizacje świetlne, przebudowane skrzyżowania i dodatkowe przejście dla pieszych. Zadbaliśmy też o zieleń – posadziliśmy kilkadziesiąt drzew i ponad tysiąc krzewów.

Zmiany objęły 2,5-kilometrowy odcinek ul. Czerniakowskiej i ul. Powsińskiej od Trasy Siekierkowskiej do ul. Nałęczowskiej. Nowa infrastruktura poprawi komfort i bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Po pierwsze nowy chodnik. Na całej długości pojawiły się nowe płyty betonowe o wymiarach 50/50 cm. Wyremontowaliśmy przystanki autobusowe, a z myślą o osobach niewidomych i słabowidzących na chodniku pojawiły się specjalne pasy prowadzące. Przebudowaliśmy cztery sygnalizacje świetlne (przy Idzikowskiego, św. Bonifacego, Morszyńskiej oraz Nałęczowskiej) oraz zbudowaliśmy jedną nową (na skrzyżowaniu z ul. Okrężną).

Wyznaczyliśmy łącznie 3 nowe przejścia (na skrzyżowaniach z ul. św Bonifacego i z ul. Okrężną). Dzięki przebudowie geometrii skrzyżowania z ul. św. Bonifacego, stało się ono bezpieczniejsze: łuki skrętów wymuszają wolniejszą, ostrożniejszą jazdę. Programy sygnalizacji świetlnych są ze sobą zsynchronizowane w celu uzyskania efektu „zielonej fali” dla kierowców.

Istniejący fragment drogi dla rowerów został wyremontowany, a na dalszym odcinku wybudowana została zupełnie nowa infrastruktura dla rowerzystów. Po zachodniej stronie jezdni powstał spójny korytarz rowerowy na całej długości, a pomiędzy Trasą Siekierkowską i ul. Gołkowską droga dla rowerów znajduje się też po stronie wschodniej. Na wybranych odcinkach ruch rowerowy został skierowany na jezdnie serwisowe ulicy Powsińskiej. Ich nawierzchnia została wyremontowana, ruch uspokojony progami zwalniającymi, a parkowanie zostało uporządkowane poprzez przeniesienie do zatok postojowych. Zamontowaliśmy kilkadziesiąt nowych stojaków oraz specjalne podpórki ułatwiające oczekiwanie na zielone światło. Wzdłuż ulicy posadziliśmy też blisko 70 drzew i ponad tysiąc krzewów.

Inwestycja została zrealizowana przy wsparciu Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. Projekt inwestycji był konsultowany z mieszkańcami. Uwagi zgłoszone w konsultacjach pozwoliły dopracować rozwiązania szczegółowe.

Drugi etap w przyszłym roku

Zakończone właśnie prace to pierwszy etap inwestycji. W przyszłym planujemy jej kontynuację na ul. Wiertniczej na odcinku od ul. Nałęczowskiej do ul. Przyczółkowej. Również w przyszłym roku planowana jest wymiana nawierzchni na ul. Wiertniczej i Powsińskiej.

Powered by Projectic.pl