Znamy wyniki głosowania mieszkańców w budżecie obywatelskim - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

04-10-2019

Znamy wyniki głosowania mieszkańców w budżecie obywatelskim

W 2020 r. Zarząd Dróg Miejskich będzie realizował 25 projektów o łącznej wartości ponad 10 mln zł. Do tej pory zrealizowaliśmy ponad 140 projektów mieszkańców: dzięki nim powstały nowe chodniki, drogi dla rowerów, latarnie czy miejsca postojowe.

Wyniki głosowania w 6. edycji budżetu obywatelskiego zostały ogłoszone 3 października (link: https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl). Swój głos oddało ponad 100 tys. mieszkańców, wybierając do realizacji łącznie 414 projektów. 25 z nich będzie realizowane przez ZDM. Dotyczą one m.in. infrastruktury rowerowej, remontów chodników, budowy oświetlenia czy poprawy bezpieczeństwa pieszych. Na ten cel w przyszłym roku otrzymamy 10,3 mln zł.

To już kolejna edycja budżetu obywatelskiego, w której mieszkańcy głosują na projekty poprawiające jakość infrastruktury drogowej. Dzięki temu, każdy obywatel ma wpływ na to, które remonty i inwestycje powinny mieć większy priorytet i być realizowane w pierwszej kolejności.

Do tej pory ZDM zrealizował ponad 140 projektów zgłoszonych przez mieszkańców. Były to często drobne prace: budowa chodników w miejscu przedeptów, montaż stojaków czy podpórek dla rowerzystów. Realizacji doczekały się też większe inwestycje: takie jak „Zielona Świętokrzyska”, budowa dróg dla rowerów i zatok do parkowania.

W tej chwili trwają prace budowlane przy realizacji kilkunastu projektów. Są wśród nich drogi dla rowerów na ul. Kaliskiego, ul. Słowackiego czy al. Zjednoczenia, doświetlenia kilkunastu przejść dla pieszych czy remont parkingu wzdłuż ul. Powstańców Śląskich. Dobiega końca realizacja cieszącego się dużą popularnością na Żoliborzu projektu „Rewitalizacja al. Wojska Polskiego”, polegającego na utworzeniu alei spacerowej z ławkami i koszami na śmieci. Do końca roku powstanie jeszcze kilka nowych chodników, a także drogi dla rowerów w al. Lotników, ul. Rudzkiej i ul. Warszawskiej. Równocześnie pracujemy nad dokumentacją projektową dla kilkudziesięciu kolejnych projektów.

Postęp ich realizacji można śledzić na stronie zdm.waw.pl/dzialania/budzet-partycypacyjny/2019/.

Stale zachęcamy do udziału w budżecie obywatelskim jak najszersze grono mieszkańców. Kolejna okazja by zgłosić projekt już w grudniu, gdy wystartuje nabór do kolejnej edycji.

 

Powered by Projectic.pl