Zwrot opłat za zajęcia pasa drogowego pod cmentarzami - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

02-11-2020

Zwrot opłat za zajęcia pasa drogowego pod cmentarzami

Przedsiębiorcy, którzy w 2020 r. opłacili miejsca handlowe pod cmentarzami w Warszawie, otrzymają zwrot wniesionych należności za zajęcie pasa drogowego. W tym celu proszeni są o przesłanie do Zarządu Dróg Miejskich wniosku, którego wzór jest do pobrania pod tym komunikatem.

W piątek po południu premier Mateusz Morawiecki oznajmił, że z powodu epidemii koronawirusa i wzrostu zachorowań na COVID-19 w ostatnich dniach, 31 października oraz 1 i 2 listopada cmentarze będą zamknięte. Decyzja rządu dotknęła zwłaszcza drobnych przedsiębiorców zajmujących się handlem chryzantemami i zniczami. Dla nich okres przed i po Wszystkich Świętych to jedyna w ciągu dwunastu miesięcy okazja na znaczny zarobek, którą w tym roku stracili.

Wiele samorządów zapowiedziało pomoc sprzedawcom. Warszawa również przyłączyła się do wsparcia, przygotowując specjalne miejsca do sprzedaży kwiatów w kilku miejscach stolicy.

Ci przedsiębiorcy, którzy uzyskali wcześniej decyzje na zajęcie pasa drogowego, aby prowadzić handel pod cmentarzami i z nich nie skorzystali, mogą wnioskować o zwrot wniesionej opłaty.

Aby otrzymać zwrot środków, należy wypełnić i podpisać wniosek, który znajduje się do pobrania pod tym komunikatem. Następnie należy go do nas dostarczyć:

1) tradycyjną droga listową (poczta) pod adres: Zarząd Dróg Miejskich, ul. Chmielna 120, 00-801 Warszawa,

LUB

2) za pośrednictwem platformy ePUAP,

LUB

3) osobiście w Kancelarii Zarządu Dróg Miejskich przy ul. Chmielnej 120. Jednak ze względu na epidemię koronawirusa i wzrost zachorowań na COVID-19 w ostatnich dniach, zachęcamy do załatwienia sprawy zdalnie (pkt 2) lub poprzez pocztę.

Uwaga! Nie należy przesyłać wniosków drogą elektroniczną. Wnioski złożone e-mailem będą niekompletne – nie będą zawierać podpisów własnoręcznego lub elektronicznego.

Ci przedsiębiorcy, którzy otrzymali zgodę na zajęcie pasa drogowego w celu prowadzenia handlu przed cmentarzami, ale nie dokonali opłaty, również muszą wystąpić z wnioskiem o uchylenie decyzji (jeśli chcą, aby ta decyzja była uchylona). Dzięki temu tacy sprzedawcy unikną w przyszłości wezwania do uregulowania opłaty za możliwość handlu pod cmentarzami.

Pliki do pobrania

Powered by Projectic.pl