Bielany bez barier - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

29-06-2020

Bielany bez barier

Dzielnica po dzielnicy pracujemy nad usuwaniem barier architektonicznych. Zakończyliśmy tegoroczne prace na Bielanach - objęły 20 lokalizacji.

Dbamy o komfort i dostępność przestrzeni miejskiej dla wszystkich. Od kilku lat obniżamy i regulujemy krawężniki, montujemy płyty ostrzegawcze i pasy prowadzące oraz remontujemy chodniki w rejonie przejść dla pieszych. Te stosunkowo niewielkie inwestycje są szczególnie ważne dla osób o ograniczonej mobilności – osób starszych oraz niepełnosprawnych.

Na Bielanach bariery architektoniczne zlikwidowaliśmy w 20 lokalizacjach, m.in. pod budynkiem urzędu dzielnicy, w trzech miejscach ulicy Rudnickiego, trzech ulicy Broniewskiego. Na ulicy Jarzębskiego zmiany wprowadziliśmy w czterech lokalizacjach. Dodatkowo na skrzyżowaniu ulicy Jarzębskiego z ulicą Magiera wyremontowaliśmy chodnik w rejonie przejścia dla pieszych. Podobnie przy ulicy Daniłowskiego, gdzie zastosowaliśmy betonowe płyty 50×50 cm.

Nowy chodnik pojawił się również na wysokości przystanku komunikacji miejskiej Żeromskiego 06. Najwięcej zmian – bo aż w sześciu lokalizacjach – wprowadziliśmy na ulicy Perzyńskiego. Warte odnotowania są też zmiany przy Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego na ul. Marymonckiej 99/103, gdzie wybudowaliśmy krótką pochylnię pozwalającą na ominięcie wysokiego stopnia przed wejściem do budynku.

 

Osobny program punktowej likwidacji barier stanowi uzupełnienie dla działań podejmowanych w ramach dużych inwestycji drogowych. W tym roku na Bielanach zakończyliśmy kompleksowy remont alei Zjednoczenia. W ramach prac infrastruktura piesza została dostosowana do nowoczesnych standardów dostępności. Pojawiły się równe chodniki, wygodne przystanki autobusowe, niskie krawężniki, płyty ostrzegawcze oraz tam, gdzie to potrzebne, również pasy prowadzące. To kolejnych kilkadziesiąt punktów, oprócz wspominanych 20, które w tym roku zmieniły się na plus.

Prace prowadzimy w lokalizacjach wskazanych przez mieszkańców oraz na podstawie własnych obserwacji. W poprzednim roku usunęliśmy bariery architektoniczne w 130 lokalizacjach. Bielany były drugą po Białołęce (21 lokalizacji) dzielnicą, gdzie przeprowadziliśmy prace. Następne w kolejce będą Włochy (41 lokalizacji). Umowa o wartości 1,9 mln zł pozwoli przeprowadzić prace skierowane na usuwanie barier architektonicznych w połowie warszawskich dzielnic.

Lokalizacje najlepiej zgłaszać za pośrednictwem Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19 115 dostępnego w aplikacji na smartfony, pod numerem telefonu 19115 oraz za pośrednictwem strony internetowej warszawa19115.pl

Powered by Projectic.pl