Budowa drugiej jezdni ulicy Ordona - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

12-04-2024

Budowa drugiej jezdni ulicy Ordona

W poniedziałek, 15 kwietnia, przenosimy się na drugą jezdnię przebudowywanej ulicy Ordona. Kierowcy pojadą drugą nitką i drogą tymczasową.

Pod koniec lutego rozpoczęliśmy budowę jezdni technicznej w pasie dzielącym nitki ulicy Ordona. Były to przygotowania do właśnie wprowadzanego etapu robót.

Od poniedziałku, 15 kwietnia, od godziny 11:30, kierowcy w stronę ulicy Gniewkowskiej pojadą wyremontowaną jezdnią, a w stronę Kasprzaka – drogą tymczasową. Nitka wschodnia, po której dotychczas odbywał się ruch, zostanie zamknięta. Nieczynne będą przejazdy między jezdniami Ordona. Kierowcy zawrócą na końcu drogi – przy Gumińskiej. Wyjazd z ulicy Stańczyka możliwy będzie wyłącznie w prawo, na drogę tymczasową. Dojazd do budynku Ordona 3 zostanie tymczasowo zapewniony od Stańczyka.

Na obu nitkach Ordona będzie zakaz parkowania. Złamanie go może grozić odholowaniem pojazdu na koszt właściciela.

Co będzie przebudowane

Ulica Ordona to jedna z najważniejszych, a jednocześnie najbardziej zdegradowanych dróg Odolan. Dlatego otrzyma nową asfaltową nawierzchnię. Docelowo zostanie przebudowana na brukowanym odcinku między Stańczyka a budynkiem o numerze 5B. Uporządkowanie zostanie parkowanie – kierowcy będą mieli do dyspozycji zatoki postojowe, które zostaną wyłożone zabytkowym brukiem. Popękane i zniszczone płyty chodnikowe wymienimy na nowe, a rowerzyści zyskają pasy rowerowe w obu kierunkach – będą one przedłużeniem już istniejących dróg (na północnym odcinku ulicy). Na szerokim pasie dzielącym obie jezdnie, a także wzdłuż jedni i chodników, pojawi się nowa zieleń. Oprócz tysięcy krzewów i bylin zostaną zasadzone również drzewa. Łącznie na remontowanym odcinku będzie 64 – 40 nowych i 24 już tam rosnących.

Więcej informacji dotyczących tej inwestycji znajduje się  we wcześniejszym komunikacie prasowym.

Powered by Projectic.pl