Budowa dwóch rond na ul. Kadetów rozpoczęta - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

07-07-2022

Budowa dwóch rond na ul. Kadetów rozpoczęta

Poprawa bezpieczeństwa i płynności ruchu to tylko niektóre korzyści, jakie przyniosą dwa ronda na ul. Kadetów. Powstaną u zbiegu z ulicami H. Łasaka i Poprawną, a ich budowa już się rozpoczęła. Na kierowców samochodów prywatnych i autobusów komunikacji publicznej czekają objazdy.

Budowa dwóch rond przy ulicy Kadetów.

Nowe ronda o średnicy 22 metrów uporządkują ruch na skrzyżowaniach ul. Kadetów z ulicami H. Łasaka i Poprawną. Ułatwią przejazd i znacznie podniosą bezpieczeństwo wszystkim pokonującym ten odcinek. To m.in. za sprawą wydłużonych trójkątnych wysp z azylami dla pieszych i przejazdami dla rowerzystów. Te pojawią się na wszystkich wlotach. Wykonawca prac – firma Strabag – uzupełni też brakujące fragmenty drogi dla rowerów i chodników.

Prace rozpoczęły się we wtorek, 5 lipca. Najpierw sfrezowany został stary asfalt, a następnie na skrzyżowaniach wykonawca przystąpił do rozbiórki podbudowy jezdni oraz chodników. Gdy Strabag się z tym upora, przystąpi do wytyczania śladu przyszłych rond i robót brukarskich.

Objazdy

Ul. Kadetów została zamknięta dla ruchu samochodowego od skrzyżowania z ul. H. Łasaka do wybudowanej drogi dla rowerów, za skrzyżowaniem z ulicą Poprawną. Przejazd przez przebudowywane skrzyżowania jest niemożliwy. Zakaz ruchu nie będzie dotyczył pojazdów budowy oraz tych dojeżdżających do posesji. Utrudnienia będzie można objechać Traktem Lubelskim, Bronowską i Wałem Miedzeszyńskim. Dla pieszych i rowerzystów wyznaczony został wspólny ciąg komunikacyjny po północnej – nieparzystej – stronie ulicy.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do września, gdy otwarte zostanie skrzyżowanie z ul. H. Łasaka. Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień 2022 r.

 

Komunikacja miejska

Autobusy obsługujące linie nr 213 i 702 jeżdżą objazdem, a funkcjonowanie linii nr 219 zostało zawieszone. Częściową obsługę trasy linii 219 w Wawrze przejęła na czas wakacji linia nr 702. Do 31 sierpnia autobusy tej linii będą skręcać z Traktu Lubelskiego w ul. Borków, Juhasów, Mrówczą i Skalnicową, a następnie wrócą do Traktu Lubelskiego i trasy podstawowej.

Z kolei autobusy kursujące na linii nr 213 skręcają z Wału Miedzeszyńskiego w ul. Bronowską, dojeżdżają do Traktu Lubelskiego, ul. Lucerny i swojej trasy podstawowej. Dodatkowo realizowane są kursy wariantowe z podjazdem do przystanku „Sęczkowa”. Autobusy wjeżdżają w ul. Kadetów, zawracają na skrzyżowaniu z ul. Sęczkową – obsługują przystanek i Wałem Miedzeszyńskim dojeżdżają do ul. Bronowskiej.

Objazd zamkniętego odcinka ul. Kadetów.

 

Zmiany w organizacji ruchu

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

 

Projekt stałej organizacji ruchu – rondo u zbiegu ulic Kadetów i H. Łasaka:

Kadetów Łasaka SOR

 

Projekt stałej organizacji ruchu – rondo u zbiegu ulic Kadetów i Poprawnej:

Kadetów Poprawna SOR

Pliki do pobrania

Powered by Projectic.pl