Budowa dwóch rond na ul. Kadetów. Wybraliśmy wykonawcę inwestycji - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

04-09-2020

Budowa dwóch rond na ul. Kadetów. Wybraliśmy wykonawcę inwestycji

Rozstrzygnęliśmy przetarg na budowę dwóch rond na wawerskiej ul. Kadetów. Trwają przygotowania do podpisania umowy z wybranym wykonawcą. Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i kierowców.

Przebudowa dotyczy dwóch skrzyżowań na ul. Kadetów – z ul. Poprawną i ul. Łasaka. Oba staną się rondami po 22 metry średnicy. Na wszystkich wlotach pojawią się wydłużone wyspy trójkątne z azylami dla pieszych i przejazdami dla rowerzystów. Ruch pieszych i rowerzystów będzie się odbywał po wydzielonej drodze rowerowej i chodniku. Przy okazji prac wybudujemy brakujące chodniki i odcinki drogi dla rowerów.

Zamiana skrzyżowań na ronda przyniesie wiele korzyści. Uporządkuje tam ruch i poprawi bezpieczeństwo – układ skrzyżowań stanie się bardziej czytelny. Wprowadzone przez nas rozwiązania poprawią także przepustowość i płynność ruchu.

Przygotowania do podpisania umowy

Rozpoczęcie inwestycji coraz bliżej. Rozstrzygnęliśmy przetarg, w którym wybraliśmy warszawską firmę Rokom Sp. z o.o.  Jej oferta okazała się najkorzystniejsza spośród czterech nadesłanych w przetargu. Aktualnie trwają przygotowania do podpisania umowy z wykonawcą. Budowę dwóch rond na ul. Kadetów planujemy przeprowadzić jeszcze w tym roku.

To dobra wiadomość, bo pierwszego przetargu nie rozstrzygnęliśmy ze względu na zbyt wysokie oferty. Drugi okazał się pomyślny – najtańsza z ofert była blisko 200 tys. zł tańsza  od najniższej kwoty oferowanej poprzednio.

Dokumentacja dla pięciu kolejnych rond

Zmiany na ul. Kadetów są częścią programu budowy rond zapowiedzianego jesienią ubiegłego roku przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Przyznane na ten cel 5 mln zł wykorzystamy na ronda na ul. Kadetów, a także u zbiegu ul. Anielewicza i Karmelickiej (trwa budowa) oraz ulic Spisaka, Sosnkowskiego i Regulskiej (trwa przetarg na te prace).

Trwają prace nad projektami dla kolejnych rond: na ul. ul. Krasińskiego (skrzyżowanie z ul. Przasnyską), na ul. Powązkowskiej (skrzyżowanie z ul. Obrońców Tobruku), na ul. Bolesława Chrobrego (skrzyżowanie z ul. Popularną), na ul. Augustówka (skrzyżowanie z ul. Zawodzie), oraz na ul. Smoczej (skrzyżowanie z ul. Stawki). Lokalizacje te zostały wybrane na podstawie wyników audytów bezpieczeństwa ruchu drogowego i wniosków mieszkańców. Projekty dla trzech lokalizacji zostały już ukończone, pozostałe będą gotowe jesienią. Budowa rond będzie możliwa w przyszłym roku, jeżeli uda się wygospodarować środki na ten cel.

Pliki do pobrania

Powered by Projectic.pl