Budżet obywatelski. Rozstrzygnęliśmy przetarg na wprowadzenie zmian na Grenadierów - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

08-10-2021

Budżet obywatelski. Rozstrzygnęliśmy przetarg na wprowadzenie zmian na Grenadierów

Wybraliśmy Zakład Robót Drogowych i Inżynieryjno-Instalacyjnych „Król” z Wołomina. Jego zadaniem będzie przebudowa chodnika i sygnalizacji, remont placu postojowego, a także budowa drogi dla rowerów na odcinku między ul. Białowieską a al. Stanów Zjednoczonych.

We właśnie rozstrzygniętym przetargu zgłosiły się dwie firmy – Zakład Robót Drogowych i Inżynieryjno-Instalacyjnych „Król” z Wołomina i warszawska Planeta. Korzystniejszą ofertę, opiewającą na 2 mln 978 tys. 952 zł brutto, złożyła ta pierwsza. Dlatego to jej powierzyliśmy wprowadzenie zmian na ul. Grenadierów na Pradze-Południe – w ciągu 60 dni od momentu podpisania umowy.

Będą one polegały na remoncie i przebudowie chodników: po północno-wschodniej stronie od al. Stanów Zjednoczonych do skrzyżowania z ul. Majdańską i po przeciwległej stronie w rejonie tej „krzyżówki”. Zniknie stara kostka brukowa, którą zastąpią estetyczne płyty chodnikowe. Na wspomnianym skrzyżowaniu usprawnimy działanie sygnalizacji świetlnej, która zostanie całkowicie przebudowana, a tym samym zmodernizowana.

Katalizatorem zmian będzie budowa nowej drogi dla rowerów. Ścieżka powstanie po północno-wschodniej stronie ul. Grenadierów między al. Stanów Zjednoczonych a ul. Białowieską, w rejonie której zostanie połączona z istniejącą siecią dróg rowerowych na wysokości wjazdu na kładkę nad ul. Ostrobramską. Aby nowa infrastruktura drogowa była pełna, przez wlot ul. Majdańskiej utworzymy przejazd rowerowy, a po wschodniej stronie tej ulicy wyznaczymy kontrapas rowerowy do ul. Darłowskiej.

Przy okazji odnowimy parking wzdłuż ul. Grenadierów na północ od ul. Majdańskiej – miejsca postojowe wyłożymy ekokratką, a drogę dojazdową wyasfaltujemy. Ponadto zmienimy nieco geometrię wlotu przedłużenia ul. Białowieskiej do głównego ciągu ul. Grenadierów – wyspę dzielącą jezdnię wydłużymy i zawęzimy do szerokości 4 m w jej najszerszym miejscu, a nawierzchnię wlotu wymienimy tam, gdzie są pasy do skrętu w prawo lub w lewo. W bliskim sąsiedztwie wlotu, na wysokości budynku o numerze Grenadierów 11, utworzymy nowe przejście dla pieszych, które wyposażymy w azyl.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego. Projekt poparły 584 osoby.

Projekt stałej organizacji ruchu:

SOR - Grenadierów (al. Stanów Zjednoczonych - Ostrobramska) - budowa DDR

Pliki do pobrania

Powered by Projectic.pl