Ceglany zjazd z mostu Poniatowskiego do remontu - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

13-05-2019

Ceglany zjazd z mostu Poniatowskiego do remontu

Jeszcze w tym roku chcemy wyremontować ceglany wiadukt łączący most Poniatowskiego z Wisłostradą. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na wykonanie prac.

Most im. ks. J. Poniatowskiego jest jedną z najstarszych istniejących przepraw w Warszawie. Każdego roku jest on również chętnie wykorzystywany przez warszawiaków i przyjezdnych. Codziennie w obie strony pokonuje go niemal 55 tys. pojazdów. Jednym z elementów trasy jest zabytkowy ceglany wiadukt, który umożliwia zjazd z mostu na Wisłostradę po lewej stronie Wisły lub wjazd na trasę w kierunku centrum. Mijające lata i ciągła eksploatacja sprawiły, że stan techniczny wiaduktu uległ pogorszeniu. Dlatego zdecydowaliśmy się na jego remont.

Ceglany i zabytkowy wiadukt został wybudowany niemal 100 lat temu. Przez ten czas poddawany był częściowym remontom w latach 1945, 1959 i 1963, jednak jego projekt i konstrukcja zostały wykonane dla ówczesnych obciążeń eksploatacyjnych, wielokrotnie mniejszych od występujących obecnie. Po przeszło stuletniej eksploatacji obiekt wymaga pilnego remontu, który zapewni bezpieczeństwo użytkowania.

Remont, który zamierzamy wykonać ma być kompleksowy. Stare, zużyte spoiny i elementy kamienne zostaną wykute, a następnie zastąpione nowymi. Skrzydła wiaduktu zostaną odkopane i naprawione. Zniszczone fragmenty balustrad przejdą kompletną renowację, a elementy stalowe zyskają specjalne zabezpieczenie antykorozyjne. Zupełnie nowa będzie również nawierzchnia jezdni, która otrzyma solidną podbudowę. Planujemy też budowę systemu odwodnienia, którego brak powoduje rozluźnienie gruntu i powstawanie odkształceń. W ramach prac planujemy również wymienić oświetlenie i posadzić nową zieleń.

Na oferty w przetargu czekamy do 27 maja. Jeżeli uda się wyłonić wykonawcę, remont powinien zostać zakończony pod koniec tego roku.

Więcej informacji o przetargu.

Powered by Projectic.pl