12-07-2019

Chcemy doświetlić kolejne przejścia

Właśnie ogłosiliśmy przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej na doświetlenie kolejnych 96 przejść dla pieszych w 13 dzielnicach Warszawy.

Chcemy doświetlić kolejne przejścia

Niedawno informowaliśmy o podpisaniu umowy na doświetlenie aż 192 przejść dla pieszych. Prace w ramach tego przetargu powinny rozpocząć się w najbliższym czasie i potrwać do końca roku. Dobra widoczność pieszego, zwłaszcza w rejonie przejścia jest niezwykle ważna, dlatego właśnie ogłosiliśmy przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej na doświetlenie kolejnych 96 przejść w 13 dzielnicach Warszawy, które będą doświetlane w przyszłym roku.

Ogłoszony przez nas przetarg zakłada wykonanie dokumentacji projektowej na doświetlenie 96 przejść w 13 dzielnicach Warszawy, takich jak: Wawer (17 lokalizacji), Śródmieście (14 lokalizacji), Białołęka (10 lokalizacji), Praga Południe (9 lokalizacji), Targówek (9 lokalizacji), Praga Północ (8 lokalizacji), Włochy (8 lokalizacji), Wola (5 lokalizacji), Włochy (5 lokalizacji), Ursus (4 lokalizacje), Rembertów (3 lokalizacje), Bemowo (2 lokalizacje) i Bielany (2 lokalizacje).

Najskuteczniejszym sposobem doświetlenia jest montaż specjalnych, niższych słupów bezpośrednio przy przejściu. Na słupach montowane są soczewki asymetryczne, skierowane pod odpowiednim kątem bezpośrednio na zebrę. Oznacza to, że pieszy podczas pokonywania jezdni jest doświetlany od boku, co bardzo poprawia jego widoczność. Właśnie takie rozwiązanie chcemy zastosować na przejściach objętych przetargiem.

Na oferty w przetargu czekamy do 18 lipca. Jeżeli uda się rozstrzygnąć postępowanie, to projekty doświetleń powinny być gotowe do końca tego roku. Pozwoli to na montaż oświetlenia przejść w przyszłym roku.

W minionych latach prowadziliśmy intensywne działania na rzecz poprawy widoczności pieszego. W 2018 roku udało się zamontować dodatkowe oświetlenie na 435 zebrach – dla porównania w 2017 roku doświetlonych zostało 337 przejść, a w 2016 – 78. W tym roku chcemy doświetlić kolejnych 400. Dzięki temu już niedługo wszystkie przejścia bez sygnalizacji świetlnej będą posiadać odpowiednie doświetlenie.

Poniżej przedstawiamy dokładną listę przejść objętych przetargiem.

Więcej informacji o przetargu.

Pliki do pobrania

Dokument Data publikacji Pobierz
Lista lokalizacji 12.07.2019
Typ pliku - pdf

pdf

Powered by Projectic.pl