E-kontrola SPPN. Opłatę dodatkową można uregulować poprzez stronę ZDM - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

30-08-2021

E-kontrola SPPN. Opłatę dodatkową można uregulować poprzez stronę ZDM

Od 30 sierpnia kierowcy, którzy otrzymali z e-kontroli Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego wezwanie do uiszczenia opłaty dodatkowej, mogą ją wnieść poprzez stronę internetową Zarządu Dróg Miejskich. To pierwsze takie rozwiązanie w Polsce.

Kara za brak opłaconego postoju w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego wynosi 250 zł. To tzw. opłata dodatkowa (DOD). W przypadku jej uiszczenia w terminie 7 dni od otrzymania wezwania do zapłaty, jej wysokość wynosi 170 zł.

Dotąd opłatę dodatkową można było regulować na dwa sposoby: wnosić ją w terminie 14 dni od dnia otrzymania wezwania na ogólny numer konta bankowego lub w opłatomatach w naszej siedzibie przy ul. Chmielnej 120.

Od 30 sierpnia opłatę dodatkową można również uiszczać na naszej stronie internetowej.

Aby to zrobić, należy na stronie głównej ZDM kliknąć najpierw w „Sprawy ZDM”, potem w kafelek „Parkowanie”, a następnie „Opłata dodatkowa – informacja online”. Pokażą się wtedy dwa pola: w tym u góry należy wpisać numer rejestracyjny pojazdu, a w tym na dole – numer PIN ujawniony na wezwaniu. Po ich wypełnieniu kierowca zostanie „zalogowany”, by zobaczyć zdjęcia swojego pojazdu, poświadczające postój w SPPN bez opłaty (tę funkcję uruchomiliśmy już kilka miesięcy temu – dla tych wszystkich, którzy mieli wątpliwości, że istotnie złamali przepisy parkingowe) oraz kwotę, jaką z związku z tym będzie zobligowany uiścić.

Wnieść tę opłatę będzie mógł od razu – ukaże mu się również pole do wpisania adresu e-mail, na który przyjdzie potwierdzenie zrealizowania płatności. Jeśli się na to zdecyduje, będzie musiał jeszcze wybrać „szybki przelew”, a następnie zaakceptować treść regulaminu płatności i kliknąć „zapłać”.  Będzie to równie łatwe jak zakupy w internecie.

Nowa funkcja, obsługiwana jest przez firmę Blue Media S.A., jest pierwszym takim rozwiązaniem w Polsce. Stanowi rozszerzenie, wspomnianej wcześniej, wprowadzonej 2 listopada 2020 r. możliwości sprawdzania na naszej stronie dokładnej dokumentacji fotograficznej obrazującej brak wniesienia opłaty w SPPN. Takie sprawdzanie jest wygodniejsze dla kierowców i dla nas – dzięki temu zmniejszyła się liczba dokumentów wysyłanych w formie papierowej. Liczymy, że tak samo będzie w przypadku uiszczania opłaty dodatkowej na stronie ZDM.

Informację o opłacie dodatkowej można sprawdzić w osobnej zakładce na naszej stronie internetowej w sekcji „Parkowanie”.

Powered by Projectic.pl