Frezowanie ul. Chodeckiej [nowy termin] - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

15-11-2023

Frezowanie ul. Chodeckiej [nowy termin]

W listopadzie planujemy ułożyć nową nawierzchnię jezdni na ul. Chodeckiej. Droga będzie wtedy zamknięta dla ruchu na odcinku od Krasnobrodzkiej do Łojewskiej. Kierowcy pojadą objazdami. Sześć linii autobusowych zmieni swoje trasy. Ze względu na pogodę frezowanie nie odbędzie się jednak w pierwotnym terminie 17-20.11. O ile warunki na to pozwolą, prace zostaną przeprowadzone w dniach 24-27.11

We wrześniu rozpoczęliśmy prace na ul. Chodeckiej. To zwieńczenie prowadzonych przez nas robót po zakończeniu budowy drugiej linii metra na Bródnie. Ul. Kondratowicza zamieniliśmy w „aleję tysiąca drzew”. Z kolei ul. Chodecką przebudowaliśmy między Wyszogrodzką a Kondratowicza. Dwa miesiące temu wzięliśmy się za kontynuację robót na jej kolejnym fragmencie. Teraz pracujemy na odcinku od Kondratowicza do Krasnobrodzkiej.

Zaplanowaliśmy tu sporo zmian. Miejsca postojowe, które zostały wyznaczone tymczasowo w związku z budową metra, pozostaną na Chodeckiej, ale przenosimy je na jezdnię. Będą mieć od 2 do 2,5 metra szerokości – to optymalna szerokość do wygodnego parkowania. Tam, gdzie jest taka potrzeba, remontujemy chodniki, które ułatwią komunikację pieszą.

Dodatkowo powierzchnie wyłączone z ruchu oraz chodniki zabezpieczamy przed nielegalnym parkowaniem, co poprawi bezpieczeństwo pieszych.

O azyle oraz słupki blokujące, m.in. w rejonie ul. Łojewskiej oraz dojazdu do drogi wewnętrznej, apelowali do nas mieszkańcy – głównie za pośrednictwem Miejskiego Centrum Kontaktu 19115.

W ramach prac skorygowaliśmy także miejsca postojowe dla taksówek w rejonie numeru 13 – zmiana polegała na poszerzeniu chodnika, co ułatwi korzystanie z usług przewozowych.

Zwieńczeniem prac na ul. Chodeckiej będzie remont nawierzchni jezdni. O ile pozwoli na to pogoda, frezowanie rozpoczniemy w piątek, 24 listopada o godz. 22. Prace potrwają do poniedziałku, 27 listopada do godz. 4.00. W następnej kolejności planujemy też remont nawierzchni kolejnej części ul. Chodeckiej (bliżej Kondratowicza). Termin drugiego etapu prac nie został jeszcze ustalony.

Zamknięta Chodecka

Podczas pierwszeg etapu frezowania ulica zostanie całkowicie wyłączona z ruchu na odcinku od Krasnobrodzkiej do Łojewskiej. Zamknięta będzie także ul. Krasnobrodzka od Turmonckiej do Chodeckiej. Kierowcy nie wyjadą na frezowany odcinek także z dróg dochodzących do Chodeckiej. Obowiązywać tu będzie zakaz zatrzymywania się z informacją o możliwości odholowania pojazdu na koszt właściciela.

Objazdy

Kierowcy ominą utrudnienia ulicami Turmoncką, Łojewską, Chodecką, Kondratowicza, Malborską i Kowalskiego. Ulicą Turmoncką będzie można jechać w obu kierunkach.  Na ulicy Łojewskiej w stronę Chodeckiej dostępny będzie jeden pas – do skrętu w prawo, a na Chodeckiej w kierunku Łojewskiej – do skrętu w lewo.

Po zakończeniu prac na wyremontowanym fragmencie wprowadzona zostanie docelowa organizacja ruchu. Na drugim – od ulicy Łojewskiej do Kondratowicza – nadal będzie obowiązywała czasowa organizacja.

Nieczynna pętla autobusowa

Od początku kursowania autobusów w sobotę, 25 listopada do końca kursowania w niedzielę, 27 listopada pętla Bródno-Podgrodzie będzie nieczynna. Autobusy będą jeździły ulicami Chodecką, Łojewską, Łabiszyńską, Kondratowicza. Przystanek Suwalska będzie przystankiem końcowym.

Więcej informacji o zmianach w kursowaniu autobusów w ten weekend jest dostępnych na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Projekt stałej organizacji ruchu po przebudowie ulicy Chodeckiej

Chodakowska_(Kondratowicza-Krasnobrodzka)_SOR_ZDM_2023

Zmiana terminu

Ten komunikat został zaktualizowany. Pierwotnie zapowiedzianym terminem frezowania był okres 17-20 listopada. Po analizie prognozy pogody podjęta została decyzja o przesunięciu go na okres 24-27 listopada.

Powered by Projectic.pl