Frezowanie Plus - rozpoczęliśmy remont ul. Lalki - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

15-05-2024

Frezowanie Plus – rozpoczęliśmy remont ul. Lalki

Wystartowały prace remontowe na ul. Lalki w Ursusie. Na początek wymieniamy stare krawężniki i demontujemy kostkę chodnikową. Docelowo zostanie ona zastąpiona równymi płytami betonowymi. W kolejnym etapie będziemy frezować nawierzchnię jezdni.

Ulica Lalki to niewielka, ale istotna ulica w Ursusie. Łączy ul. Cierlicką – która stanowi przejazd między podzielonymi torami kolejowymi Czechowicami i Niedźwiadkiem – z ul. Władysława Jagiełły. Odciąża w ten sposób równie krótką ul. Balicką.

Nie tylko asfalt

Zadanie, oprócz wymiany nawierzchni jezdni na całym odcinku ulicy, a także na rondzie „Marcysi” obejmuje również przebudowę ciągnących się wzdłuż ulicy chodników. Stara kostka jest obecnie demontowana – w jej miejsce pojawią się płyty betonowe o wymiarach 50 x 50 cm. Wyremontowane zostaną także przejścia dla pieszych, przy których dołożymy nieco zieleni.

Podczas prac uda się również poszerzyć niezwykle wąski chodnik po stronie przystanku „Lalki 03”. Będzie to możliwe dzięki likwidacji zatoki autobusowej.

Aktualnie wymieniane są również stare krawężniki – to niezbędny proces przed planowanym frezowaniem nawierzchni jezdni.

Prace na ul. Lalki potrwają ok. 4 miesięcy. Ich wartość to 1,9 mln zł.

Frezowanie plus

W ramach projektu „Frezowanie Plus” planujemy w tym roku przeprowadzić podobne zmiany na jeszcze czterech ulicach.  Mowa tu o wybranych odcinkach ulic Marszałkowskiej, Zamoyskiego, Lalki, Odyńca oraz Ordona.

Powered by Projectic.pl