Jaka strefa na Pradze i Mokotowie? Ostatnie dni konsultacji - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

17-12-2021

Jaka strefa na Pradze i Mokotowie? Ostatnie dni konsultacji

Do niedzieli, 19 grudnia, włącznie trwają konsultacje społeczne dotyczące zmian na ulicach Pragi-Północ, Saskiej Kępy i północnego Mokotowa w związku z ewentualnym wprowadzeniem strefy płatnego parkowania. To ostatni moment, żeby zgłosić swoje uwagi i wyrazić opinię.

Trwają konsultacje społeczne.

Strefa płatnego parkowania ma przede wszystkim chronić potrzeby parkingowe lokalnej społeczności. W drugiej kolejności ma pozwalać na odpłatne parkowanie dojeżdżającym spoza dzielnicy. Właśnie odpłatność ma wpływ na ograniczenie zainteresowania parkowaniem wśród przyjezdnych, zwiększając tym samym szanse na znalezienie miejsca parkingowego mieszkańcom z najbliższej okolicy.

Decyzję o zmianach granic strefy płatnego parkowania podejmują radni m.st. Warszawy. Zanim dojdzie do głosowania, Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje analizy i projekty niezbędne do podjęcia decyzji. Aby jak najlepiej odpowiadały one potrzebom lokalnej społeczności, konsultujemy je z mieszkańcami.

Online, na żywo i telefonicznie

Konsultacje społeczne dotyczące zmian na ulicach Pragi-Północ, Saskiej Kępy i północnego Mokotowa w związku z ewentualnym wprowadzeniem strefy płatnego parkowania rozpoczęły się 29 października. Na Pradze-Północ zainaugurowało je 8 listopada spotkanie otwierające w Pałacyku Konopackiego. Uczestniczący w nim mieszkańcy mogli zapoznać się z koncepcją zmian organizacji ruchu i parkowania w okolicach pl. Hallera i na Szmulowiźnie oraz zgłosić do niej swoje uwagi; poznali także wyniki zapełnienia i rotacji miejsc postojowych. Ci, którzy w nim nie wzięli udziału, nic nie stracili – mieli potem szansę uczestniczyć w dwóch spotkaniach online i dwóch dyżurach konsultacyjnych, a także zadzwonić podczas dyżuru telefonicznego. W sumie w tych wydarzeniach na Pradze-Północ uczestniczyły 134 osoby.

Więcej, bo 232 osoby wzięły udział w wydarzeniach konsultacyjnych na Mokotowie. Podczas nich słuchali informacji ogłaszanych przez naszych pracowników, a następnie dyskutowali z nimi odnośnie części już objętej strefą oraz obszarów Dolnego Mokotowa (ograniczonego ulicami Gagarina i Czerniakowską), Górnego Mokotowa (na północ od ul. Madalińskiego) oraz kilku ulic z południowego fragmentu Śródmieścia graniczącego z Mokotowem. Aby przedstawić zaproponowane zmiany, przygotowaliśmy 4 dyżury online, 2 dyżury konsultacyjne na żywo i dyżur telefoniczny. Każda z tych form cieszyła się zainteresowaniem.

Najwięcej mieszkańców wzięło udział w konsultacjach na Pradze-Południe. Uczestnicząc w przygotowanych wydarzeniach, koncepcję zmian na Saskiej Kępie i w części Kamionka zdecydowało się poznać 460 osób. Na tę liczbę złożyli się goście 4 spotkań na żywo, 4 dyżurów online, 2 dyżurów konsultacyjnych i jednego spaceru, zorganizowanego z myślą o przedsiębiorcach.

Ostatnie dni na opinie i uwagi

Łącznie w wydarzeniach w trzech dzielnicach uczestniczyło 826 osób. Ich obecność to setki pytań i opinii odnośnie proponowanych zmian w organizacji ruchu. Równie dużo uwag wpływa do nas za pośrednictwem maili. Konsultacje drogą internetową wciąż trwają, ale zmierzają do końca. Ostatni dzień, kiedy w ten sposób będzie można wyrazić swoje zdanie, to niedziela, 19 grudnia.

Uwagi do proponowanych projektów organizacji ruchu należy zgłaszać, w zależności od dzielnicy, pod następujące adresy mailowe: sppnpragapln@zdm.waw.pl, sppnpragapld@zdm.waw.pl i sppnmokotow@zdm.waw.pl.

Raport z konsultacji społecznych powinien powstać w ciągu dwóch miesięcy od ich zakończenia.

Powered by Projectic.pl