Jasne, że doświetlamy! - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

25-06-2020

Jasne, że doświetlamy!

Kolejny rok to kolejny przetarg na doświetlenia przejść dla pieszych. Od lat sukcesywnie poprawiamy w ten sposób bezpieczeństwo na kolejnych ulicach podlegających ZDM. Teraz przyszedł czas na kolejne 234 przejścia w całej Warszawie.

Doświetlenia polegają na montażu dodatkowych źródeł światła w rejonie przejść dla pieszych. Celem jest poprawa widoczności pieszych po zmroku, a tym samym poprawa bezpieczeństwa. W sumie od 2016 roku doświetliliśmy już blisko 1300 zebr. W zależności od lokalizacji oznacza to instalację dodatkowych słupów oświetleniowych, wymianę na inne, lub też zamontowanie dodatkowych opraw na istniejących latarniach.

Ogłoszony właśnie przetarg zakłada wykonanie tzw. oświetlenia dedykowanego, czyli osobnych niskich latarni świecących tylko na przejścia, jak również wymianę istniejących słupów na nowe mieszczące po dwie lub trzy oprawy LED.

Zamówienie podzielone jest na trzy części i obejmuje łącznie 16 dzielnic. Szczegółowy spis wszystkich lokalizacji jest zamieszczony w tabelach udostępnionych do pobrania na dole strony. Na oferty od potencjalnych wykonawców czekamy do 13 lipca. Zgodnie z planem wszystkie doświetlenia zostaną wykonane do połowy grudnia tego roku.

To nie wszystko

Jednocześnie cały czas przygotowujemy się do realizacji programu “SOWA” polegającego na kompleksowej wymianie słupów i opraw na 13 ulicach. Standardowo przy gruntownej modernizacji oświetlenia ulicznego również wykonujemy doświetlenia przejść. Ponadto planujemy w tym roku ogłosić jeszcze przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej, w oparciu o którą w przyszłym roku doświetlimy kolejne przejścia.

Pliki do pobrania

Powered by Projectic.pl