Jezdnia dla aut, chodnik dla pieszych - po ludzku na ul. Ludnej - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

14-05-2020

Jezdnia dla aut, chodnik dla pieszych – po ludzku na ul. Ludnej

Latem, na całej długości od Czerniakowskiej do Solca, ulica Ludna będzie miała pasy do parkowania. Wyremontujemy też chodniki i dodamy nową zieleń. Z pracami ruszymy w czerwcu.

Projekt zakłada zmianę przekroju ulicy Ludnej na jednopasmowy. Wygospodarowana w ten sposób przestrzeń zostanie przeznaczona na nowe wygodne równoległe miejsca parkingowe, które będą zlokalizowane po obu stronach jezdni. Kierowcy zyskają, bo dziś jest tam tylko kilka miejsc parkingowych wyznaczonych na chodniku. Po zmianach będzie ich znacznie więcej.

Uwolnione od samochodów chodniki zostaną następnie wyremontowane. Oko cieszyć będzie też nowa zieleń. Nasadzenia planujemy m.in. naprzeciwko budynku Przedszkola nr 44 przy ul. Ludnej 8.

W ramach projektu chcemy poprawić też bezpieczeństwo, estetykę i funkcjonalność na skrzyżowaniu ulic Ludnej i Czerniakowskiej. Obecnie na środku skrzyżowania znajduje się duża asfaltowa powierzchnia wyłączona z ruchu. Dzięki zmianom w geometrii wyeliminujemy w tym miejscu nielegalnie parkowanie. Również tutaj na odzyskanej przestrzeni pojawią się trawniki. Jednocześnie naprzeciwko Szpitala Klinicznego przy ul. Czerniakowskiej 231 zostaną wyznaczone cztery miejsca postojowe zarezerwowane dla karetek pogotowia. W okolicy pojawi się też dodatkowa “koperta”, czyli miejsce postojowe dla  osoby niepełnosprawnej.

Prace planujemy przeprowadzić już w czerwcu i zakończyć w tym miesiącu, lub na początku lipca. To jeden z elementów zapowiedzianego przez nas w kwietniu szerszego programu przenoszenia parkowania z chodników na jezdnię. Efekt takich zmian można zaobserwować już m.in. na ulicy Bonifraterskiej.

Projekt organizacji ruchu

Ludna_297x1200+CZER (1) (1)

Stan obecny

Pliki do pobrania

Powered by Projectic.pl