14-11-2017

Mniej barier na Bemowie

Za nami prace związane z usuwaniem barier architektonicznych w kolejnej dzielnicy. Po Wilanowie, Ursynowie, Żoliborzu i Bielanach pracowaliśmy na Bemowie.

Mniej barier na Bemowie

Obniżone krawężniki pojawiły się na kilkunastu przejścia dla pieszych. Aby dodatkowo ułatwić poruszanie się osobom niewidomym i niedowidzącym, przy każdym przejściu zamontowaliśmy płyty ostrzegawcze, które wyznaczają granicę chodnika.

Na Bemowie pracowaliśmy na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich i Krasnodębskiego, Krasnodębskiego i jezdni serwisowej ul. Powstańców Śląskich, przejściu przez wjazd i wyjazd z garażu kubaturowego ul. Powstańców Śląskich 126, przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Piastów Śląskich i Powstańców Śląskich (jezdnia serwisowa), przejściu przy ul. Powstańców Śląskich 126 (Galeria Bemowo) i Powstańców Śląskich 123, przejściu dla pieszych przy ul. Powstańców Śląskich i ul. Morcinka oraz na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Wrocławskiej.

Łącznie w tym roku usunęliśmy bariery w blisko 90 lokalizacjach. Na takie roboty wydamy prawie 2 mln złotych. Oprócz programu likwidującego bariery architektoniczne, bariery usuwane są także na bieżąco w ramach inwestycji, przebudów i remontów dróg.

Powered by Projectic.pl