Na skrzyżowaniu al. „Solidarności” i Szwedzkiej prace wre - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

26-11-2019

Na skrzyżowaniu al. „Solidarności” i Szwedzkiej prace wre

Trwa przebudowa skrzyżowania al. „Solidarności” i Szwedzkiej. Prace są już mocno zaawansowane i powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

Skrzyżowanie al. „Solidarności” i Szwedzkiej jest skomplikowanym węzłem komunikacyjnym i jego przebudowa była konieczna. Przekroczenie go pieszo było bardzo utrudnione, zaś przejazd rowerem – praktycznie niemożliwy.

Zakres zmian jest szeroki na czym skorzystają wszyscy uczestnicy ruchu. Po przebudowie ograniczony zostanie ruch przelotowy z lokalnych ulic, skrzyżowania będą uproszczone a sygnalizacje skoordynowane, dodatkowo wyznaczymy nowe przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe, wprowadzimy ułatwienia dla pasażerów komunikacji miejskiej oraz posadzimy nową zieleń.

Więcej informacji na temat przebudowy znajdziecie tutaj.

Aktualnie wykonawca jest w trakcie prac rozbiórkowych i brukarskich. Ułożona została już część chodnika oraz nowe krawężniki. Trwają również przygotowania do ułożenia kanalizacji kablowej dla nowych sygnalizatorów.

Tempo prac na skrzyżowaniu al. „Solidarności” i Szwedzkiej jest bardzo wysokie. Jeżeli nie wystąpią żadne niespodziewane komplikacje, to zostanie ono oddane do użytku jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

Zobaczcie kilka zdjęć z placu budowy.

Powered by Projectic.pl