Nowe światła na sześciu przejściach w al. KEN – ogłosiliśmy przetarg - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

06-09-2019

Nowe światła na sześciu przejściach w al. KEN – ogłosiliśmy przetarg

Planujemy budowę sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych wzdłuż al. KEN. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na wykonanie prac. Nowe sygnalizatory mają pojawić się w sześciu lokalizacjach.

Budowa sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych w al. KEN to zalecenia audytu bezpieczeństwa przejść dla pieszych. „Zebry” w al. KEN okazały się najbardziej niebezpiecznymi na terenie Ursynowa, zaś rekomendacją audytorów było wyposażenie przejść w sygnalizację świetlną.

Nowe sygnalizatory mają pojawić się na sześciu przejściach wzdłuż al. KEN: dwóch w rejonie ul. Koński Jar, przy ul. Telekiego, ul. Jeżewskiego oraz nr 81 i nr 101. W ramach planowanych przez nas prac wszystkie przejścia dla pieszych zostaną wyposażone w nowoczesne sygnalizatory wraz z automatyczną detekcją. Dodatkowo światła zostaną skoordynowane z istniejącymi sygnalizacjami. Obniżymy też krawężniki na przejściach, skorygujemy geometrię skrzyżowań i wyremontujemy chodniki przy skrzyżowaniach.
Na oferty w przetargu czekamy do 19 września. Jeżeli uda się rozstrzygnąć postępowanie to nowe światła wzdłuż al. KEN powinny pojawić się jeszcze w tym roku. Realizacja inwestycji będzie możliwa dzięki środkom przyznanym przez Radę Warszawy. Część niezbędnej kwoty przekazały władze Ursynowa.

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w al. KEN prowadzimy od dłuższego czasu. Niebezpieczne przejście dla pieszych przy ul. Artystów zostało wyposażone w sygnalizację świetlną kilka lat temu. W ubiegłym roku wprowadziliśmy również koordynację sygnalizacji świetlnych pomiędzy Doliną Służewiecką a ul. Płaskowickiej. Sygnalizacja jest ustawiona tak, aby premiować zielonym światłem kierowców jadących z przepisową prędkością. Po zakończeniu prac objętych właśnie ogłoszonym przetargiem wszystkie „zebry” wzdłuż tej ulicy będą wyposażone w światła.

Więcej informacji o przetargu znajdziecie tutaj.

Powered by Projectic.pl