Nowe światła we Włochach. Bezpieczniejsze jedno z przejść przez al. Krakowską - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Warszawa 19115 Miejskie Centrum Kontaktu

Wyszukiwarka

Menu główne

04-09-2020

Nowe światła we Włochach. Bezpieczniejsze jedno z przejść przez al. Krakowską

Na kolejnej zebrze poprawiliśmy bezpieczeństwo. Uruchomiliśmy wybudowaną sygnalizację świetlną na przejściu dla pieszych przez al. Krakowską na wysokości ul. Lipowczana.

Przejście dla pieszych przez al. Krakowską na wysokości ul. Lipowczana

Aby przejść przez al. Krakowską przy ul. Lipowczana, trzeba pokonać przedzielone torowiskiem dwie jezdnie po trzy pasy ruchu w każdym kierunku. Ponieważ ruch pojazdów jest tam intensywny, przekraczanie jezdni bez sygnalizacji świetlnej było niebezpieczne.

Budowa nowych świateł niedawno się zakończyła. Już zostały uruchomione i ułatwiają pieszym przejście. Wyposażyliśmy je w sygnalizację dźwiękową oraz automatyczną detekcję pieszych i pojazdów.

Przy okazji wyremontowaliśmy chodnik tuż przy zebrach. Zamontowaliśmy tam ostrzegawcze płyty z wypustkami i obniżyliśmy krawężniki. Stare płyty chodnikowe zastąpiliśmy nowymi także na przystanku tramwajowym.

Przejście przez al. Krakowską było jednym z najniżej ocenionych w przeprowadzonym przez ZDM audycie bezpieczeństwa przejść dla pieszych. Do tej pory zbadaliśmy prawie 3,5 tysiąca zebr (dokładnie 3447). Na podstawie audytu w tym roku zamontowaliśmy już sygnalizacje świetlne na dwóch skrzyżowaniach ul. Kajki – z ulicami Odrodzenia i Alpejską. W światła wyposażyliśmy też trzy przejścia przez ul. Kijowską przy Dworcu Wschodnim – ich uruchomienie nastąpiło na początku tego tygodnia.

Wytypowaliśmy także kolejne lokalizacje, gdzie zamierzamy wybudować sygnalizację świetlną. Obecnie trwa projektowanie następnych 10 sygnalizacji. Na początku czerwca podpisaliśmy umowy z wykonawcami, a większość projektów powinna powstać do końca roku, co umożliwi budowę świateł w 2021 r.

Będą to przejścia przez:

  • ul. Marszałkowska w rejonie ul. Senatorskiej
  • al. Reymonta w rejonie ul. Żbikowianka
  • al. Krakowską w rejonie ul. Tapicerskiej
  • ul. Czecha w rejonie ul. Wierzchowskiego i ul. Czecha w rejonie ul. Wawerskiej
  • ul. Połczyńską w rejonie ul. Lustrzanej
  • ul. Człuchowską w rejonie ul. Okolicznej
  • ul. Gandhi w rejonie ul. Hirszfelda
  • ul. KOR w rejonie ul. Radarowej
  • ul. Krasińskiego w rejonie ul. Wybrzeże Gdyńskie

Powered by Projectic.pl