Planujemy wybudować nowy parking wzdłuż Al. Jerozolimskich - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

16-05-2019

Planujemy wybudować nowy parking wzdłuż Al. Jerozolimskich

Właśnie ogłosiliśmy przetarg na wykonanie prac. Nowy parking zostanie zbudowany w miejscu funkcjonującego dotychczas grodzonego parkingu wzdłuż jezdni Al. Jerozolimskich, między ul. Spiską a pl. Zawiszy.

O parking wzdłuż Al. Jerozolimskich wnioskowali mieszkańcy Ochoty, którzy zwracali się do nas, aby w tym miejscy utworzyć ogólnodostępne miejsca postojowe – z dotychczasowych korzystają głównie pracownicy pobliskich biurowców, nocami jest tam wiele wolnych miejsc, do których mieszkańcy nie mają dostępu. W trakcie konsultacji społecznych dotyczących ewentualnej budowy garażu podziemnego przy szkole na ul. Spiskiej mieszkańcy sugerowali, że lepszym rozwiązaniem niż garaż jest właśnie wykorzystanie na cele parkingowe terenów wzdłuż Al. Jerozolimskich.

Nowy, ogólnodostępny parking pomieści około stu miejsc postojowych i zostanie włączony do Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. W ramach projektu powstaną także miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Na podstawie ustaleń z Zarządem Zieleni oraz Biurem Architektury i Planowania Przestrzennego wypracowaliśmy wytyczne dotyczące zagospodarowania przyszłego parkingu – tak aby był on przyjazny dla mieszkańców, estetyczny i zielony.

Na oferty w przetargu czekamy do 30 maja. Jeżeli uda się rozstrzygnąć postępowanie, to nowy parking powinien powstać do końca tego roku.

Więcej informacji o przetargu.

Powered by Projectic.pl