Powstanie nowy wjazd do miasteczka Wilanów - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

18-08-2020

Powstanie nowy wjazd do miasteczka Wilanów

Przygotowujemy się do inwestycji, która znacznie poprawi możliwości poruszania się po Wilanowie. Razem z deweloperem i urzędem dzielnicy zbudujemy przepust przez Potok Służewiecki i połączymy ulicę Sarmacką ze skrzyżowaniem al. Wilanowskiej i ul. Kosiarzy. Deweloper ma wybudować przejazd nad potokiem, ZDM przebuduje skrzyżowanie.

Dziś ul. Sarmacka kończy się ślepo. W pobliżu znajduje się używana przez pieszych kładka przez Potok Służewiecki. Właśnie została wygrodzona, bo przekazaliśmy deweloperowi teren na potrzeby wycinki krzewów i drzew na potrzeby przebudowy.

Zmiana będzie duża. Sarmacka zostanie przedłużona na północ i połączona ze skrzyżowaniem al. Wilanowskiej i ul. Kosiarzy. Dzięki temu w środku dzielnicy powstanie przejazd, który umożliwi skręcenie z al. Wilanowskiej w stronę miasteczka Wilanów.

Budową przedłużenia ul. Sarmackiej wraz z przepustem na Potoku Służewieckim zajmie się firma Robyg. Nadwodne przedłużenie Sarmackiej będzie się składało z jezdni z jednym pasem w każdą stronę, przedzielonych pasem z kostki. Po zachodniej stronie przeprawy znajdzie się przejazd rowerowy, będący przedłużeniem drogi rowerowej na Sarmackiej. Będzie się oczywiście łączył z ciągiem po południowej stronie potoku. Po obu stronach jezdni znajdzie się zieleń i chodniki. Na południe od przeprawy zostanie wytyczone przejście dla pieszych i przejazd rowerowy w ciągu popularnej trasy wzdłuż potoku.

Zarząd Dróg Miejskich przebuduje z kolei skrzyżowanie al. Wilanowskiej z ul. Kosiarzy, tak aby możliwe było podłączenie do niego ul. Sarmackiej. Przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu na wykonawcę tych prac. Skrzyżowanie będzie miało przejścia dla pieszych z sygnalizacją z każdej strony (dziś brakuje go od wschodu, a od południa nie ma przez co przechodzić). Każde z nich będzie miało pośrodku azyl i płyty z wypustkami dla niedowidzących. Z al. Wilanowskiej w Sarmacką będzie można skręcić dodatkowym lewo- i prawoskrętem. Zachodnią stroną skrzyżowania będzie poprowadzona droga rowerowa od ulicy Sarmackiej, która połączy się z trasą po północnej stronie al. Wilanowskiej.

Zatwierdzony projekt stałej organizacji ruchu:

Sarmacka Wilanowska SOR

Powered by Projectic.pl