Przebudujemy skrzyżowanie Ostrobramskiej i Poligonowej - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

27-05-2024

Przebudujemy skrzyżowanie Ostrobramskiej i Poligonowej

Ogłaszamy przetarg na przebudowę skrzyżowania Ostrobramskiej i Poligonowej. Powstanie tam wyczekiwane przez mieszkańców przejście naziemne.

Projekt przebudowy skrzyżowania Ostrobramskiej i Poligonowej został przygotowany już pod koniec zeszłego roku. Teraz ogłosiliśmy przetarg na prace i czekamy na wykonawcę, który zaproponuje najkorzystniejszą ofertę.

Nowe przejście dla pieszych

Projekt przewiduje wybudowanie nowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Ostrobramskiej, Poligonowej i Grenadierów. W zachodniej części skrzyżowania, przez ulicę Ostrobramską wytyczone zostanie nowe przejście dla pieszych wraz z przejazdem rowerowym. Dziś do dyspozycji pieszych jest tam tylko kładka – rozwiązanie przestarzałe, niewygodne dla wszystkich, którzy mają jakiekolwiek problemy z poruszaniem się, a więc osób starszych, z wózkiem, na wózku, czy z bagażami. Dla komfortu użytkowników wyremontujemy zniszczone chodniki wzdłuż Ostrobramskiej. Wyspy dzielące ul. Ostrobramską i ul. Poligonową zostaną poszerzone do 2,5m.

Nowy przejazd rowerowy powstanie również przy skrzyżowaniu z ulicą Grenadierów. Dodatkowo stworzymy tam drogę rowerową od ulicy Białowieskiej.

Na oferty w przetargu czekamy do 11 czerwca.

Projekt organizacji ruchu

Ostrobramska Poligonowa - plan sytuacyjny ZDM Yunex (aktualizacja)

Zebry na warszawskich drogach

Od dawna wiadomo, że populacja zebr w Warszawie się zwiększa. Przejście przez Ostrobramską dołączy do ponad 100 nowych wyznaczonych od 2014 roku. Nowe zebry powstały już wokół ronda Dmowskiego czy na Emilii Plater. Teraz czas na kolejne miejsca. Przy okazji prac związanych z budową Tramwaju na Wilanów, zburzone zostały kładki przez ulicę Sobieskiego, a w ich miejsce wyznaczone zostaną przejścia naziemne. Do rodziny zebr dołączy też ta przez Wisłostradę na wysokości ul. Karowej.

Razem z zarządcą CH Promenada rozważamy też zastąpienie kładki dla pieszych przez Ostrobramską przy centrum handlowym, skrzyżowaniem z naziemnymi przejściami dla pieszych.

 

Powered by Projectic.pl