Remont chodników w trzech miejscach - na początek Ursynów - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

15-11-2022

Remont chodników w trzech miejscach – na początek Ursynów

Na Ursynowie, Pradze-Południe i Targówku do końca roku poprawimy infrastrukturę przeznaczoną dla pieszych. Właśnie rozpoczęliśmy remont chodnika na ul. F. Płaskowickiej, a niebawem prace z tym związane będą się toczyć na ulicach T. Bora-Komorowskiego i Rembielińskiej.

Remonty nie ograniczają się tylko do prac na jezdniach. Utrzymywanie odpowiedniej infrastruktury drogowej to również naprawy chodników i tras rowerowych. Właśnie zaczęliśmy modernizację na ul. F. Płaskowickiej, a następnie z Ursynowa przeniesiemy się na Pragę-Południe i Targówek – na ulice T. Bora-Komorowskiego i Rembielińską.

Ul. F. Płaskowickiej

Na tej ulicy remont obejmuje chodnik po północnej stronie od al. Komisji Edukacji Narodowej do ul. Dereniowej. Wymianę starych i popękanych, a w wielu miejscach pozapadanych płyt rozpoczęliśmy od ul. Dereniowej. Na blisko połowie odcinka widać tam już nowe, antysmogowe. Kolejne będą sukcesywnie układane w następnych dniach. Do końca miesiąca powinniśmy tam poprawić pieszym warunki dojścia do pobliskich budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej. Remont możliwy jest dzięki Urzędowi Dzielnicy Ursynów, który w tym celu przekazał środki ze swojego budżetu.

 

Ul. T. Bora-Komorowskiego

Na Pradze-Południe odnowimy chodnik po południowej stronie ul. T. Bora-Komorowskiego na odcinku od ul. A. E. Fieldorfa „Nila” do ul. J. Meissnera. Będzie to uzupełnienie zmian, jakie na tym fragmencie zaszły jesienią zeszłego roku. Wtedy wymieniliśmy tam nawierzchnię jezdni, poprawiając komfort jazdy kierowcom. Obecnie chodnik na wspomnianym odcinku jest wysłużony i składa się z różnego rodzaju nawierzchni. Remont to zmieni – po przeprowadzeniu prac nawierzchnia będzie wykonana z betonowych płyt o wymiarach 50 x 50 cm.

 

Ul. Rembielińska

Na tej ulicy remont obejmie chodnik i drogę dla rowerów po stronie wschodniej. Między ulicami Wyszogrodzką a Poborzańską na ścieżce kostkę brukową zastąpimy – zgodnie z obecnymi standardami – mieszanką mineralno-asfaltową, a w miejscu dla pieszych położymy nowe, betonowe płyty antysmogowe.

Prace w tym miejscu będą realizowane w ramach projektu „Wygodne drogi dla rowerów”, zgłoszonego przez mieszkańców w budżecie obywatelskim. Był on niezwykle popularny – został poparty przez 28 153 głosujących.

 

Więcej lepszych chodników

W tym roku chodniki wymieniliśmy już w wielu innych miejscach. Przykłady to ulice Żwirki i Wigury (po zachodniej stronie od ul. 1 Sierpnia do rejonu wjazdu na osiedle przy ul. Żwirki i Wigury 15 wraz z remontem przystanków autobusowych „Novotel 01” i „Leżajska 01”; w ramach budowy brakującego fragmentu drogi dla rowerów), Szczęśliwicka (po zachodniej stronie od ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. do ul. Drawskiej), Instalatorów (po południowej stronie od ul. Równoległej do budynku Instalatorów 3), Trakt Lubelski (po wschodniej stronie od ul. Lucerny do przystanku autobusowego „Trakt Lubelski – Las 02”) czy Grójecka (po zachodniej stronie od południowej jezdni ul. Opaczewskiej do ul. W. Korotyńskiego).

Chodniki remontujemy także przy okazji inwestycji polegających np. na wymianie nawierzchni jezdni. W ten sposób nowe, estetyczne płyty położyliśmy w tym roku m.in. na ulicach A. E. Odyńca, Rzędzińskiej, Sokratesa czy L. Idzikowskiego. Obecnie prace brukarskie kończymy na ul. W. Sławka oraz ciągu ulic Saskiej i Egipskiej. Lepszą infrastrukturę piesi zyskali też w rejonie przejść dla pieszych i skrzyżowań, na których wybudowaliśmy sygnalizacje – np. na skrzyżowaniu ulic L. Kondratowicza, Blokowej i Przy Grodzisku.

Powered by Projectic.pl