Sprzedajemy odholowane samochody. 47 aut, w tym bmw i dodge - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Warszawa 19115 Miejskie Centrum Kontaktu

Wyszukiwarka

Menu główne

28-09-2022

Sprzedajemy odholowane samochody. 47 aut, w tym bmw i dodge

Już po raz trzeci wystawiliśmy na sprzedaż samochody, które po odholowaniu w trybie art. 50a ustawy Prawo o ruchu drogowym w ciągu 6 miesięcy nie zostały odebrane przez właścicieli i przeszły na własność miasta. Na liście znalazło się aż 47 aut, w tym m.in. bmw, dodge, mercedes i audi.

Sprzedaży nie podlegają auta odholowane spod zakazu parkowania, w myśl art. 130a Prawa o ruchu drogowym. Pod młotek idą auta usunięte z ulic w procedurze art. 50a PoRD. To pojazdy pozostawione bez tablic rejestracyjnych lub takie, których stan wskazuje, że nie są używane. Takie samochody – jak w przypadku każdego odholowania – usuwane są na wniosek Straży Miejskiej lub Policji i trafiają na parkingi firm, z którymi mamy podpisane stosowne umowy. Tam czekają na właściciela lub osobę uprawnioną do odbioru. Jeśli w ciągu 6 miesięcy nikt po auta się nie zgłosi, przechodzą one na własność miasta z mocy ustawy.

Do jesieni 2021 r. auta, których nikt nie zdecydował się odebrać, po przejściu na własność miasta kierowaliśmy na złom. Robiliśmy to zazwyczaj bez żalu, bo w większości przypadków chodziło o samochody mocno zniszczone, których na drogi nie przywróciłby nawet generalny remont.

Ale zdarzają się też wyjątki. Niektóre porzucone auta, choć klasyfikowane są jako wraki, w rzeczywistości wcale nie muszą trafiać do kasacji. Dlatego jesienią 2021 r. w drodze postępowania przetargowego wystawiliśmy na sprzedaż 8 takich samochodów, spośród których 7 znalazło nowych właścicieli, a suma, jaką za nie uzyskaliśmy, wyniosła 92 tys. 700 zł. Wiosną bieżącego roku w przetargu znalazło się 16 aut – 5 zostało sprzedanych za 8 360 zł. Teraz ogłosiliśmy kolejne postępowanie. Na liście znalazło się aż 47 samochodów, w tym 11 wystawionych powtórnie.

Ceny wywoławcze, formularz ofertowy oraz szczegółowe informacje o samochodach  [otwiera się w nowej karcie]

FAQ – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania [otwiera się w nowej karcie]

Dwie tury na oglądanie samochodów

Powyższe samochody zostały przeznaczone do sprzedaży na podstawie wycen szacunkowych i ocen dalszej ich przydatności, wykonanych przez biegłych skarbowych w zakresie wycen pojazdów. Na oferty czekamy do 14 października (piątek) do godz. 15. Auta można oglądać w dniach 4 i 11 października w godzinach 9-14 na terenie bazy ZDM przy ul. Gołdapskiej 7 (dzielnica Białołęka) po uprzednim uzgodnieniu z pracownikami ZDM pod numerami telefonów 514 603 722 i 695 790 390.

Powered by Projectic.pl