Sygnalizacje na ulicy KOR — jedna nowa, dwie wyremontowane, kolejna w planach - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

23-07-2020

Sygnalizacje na ulicy KOR — jedna nowa, dwie wyremontowane, kolejna w planach

We Włochach zakończyliśmy właśnie budowę nowych świateł na skrzyżowaniu ul. Komitetu Obrony Robotników z ul. Zarankiewicza. To tylko jedne z wielu prac, jakie przeprowadziliśmy w tym rejonie.

Budujemy

Nowa sygnalizacja powstała na przejściu dla pieszych przez ul. Komitetu Obrony Robotników (d. 17 Stycznia) w rejonie ul. Zarankiewicza. Piesi muszą tu pokonać dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, a pojazdy rozwijają znaczne prędkości, stwarzając zagrożenie dla przechodniów. Sygnalizacja ma poprawić bezpieczeństwo na tym przejściu. Przy okazji budowy świateł wyznaczony został też przejazd rowerowy w poprzek ul. KOR, który połączył ze sobą istniejące drogi dla rowerów po obu stronach tej ulicy. Ta światła to jedna z siedmiu nowych sygnalizacji jakie budujemy w tym roku we Włochach oraz w Wawrze i na Pradze-Północ.

O pozostałych, gdzie prace również zbliżają się do końca, piszemy w osobnym artykule. Wszystkie osygnalizowane przejścia są jednymi z najniżej ocenionych w przeprowadzonym przez ZDM audycie bezpieczeństwa przejść dla pieszych. Do tej pory zbadaliśmy ponad 3 tysiące zebr. Na podstawie wyników audytu prowadzimy działania związane z poprawą bezpieczeństwa – budowę sygnalizacji świetlnej, budowę rond, azyli, progów zwalniających czy innych elementów uspokojenia ruchu.


Remontujemy

Nasze sygnalizacje są objęte wieloletnimi umowami na konserwację, w ramach których wykonawcy regularnie sprawdzają ich stan oraz niezwłocznie reagują na awarie. Mają również za zadanie sukcesywnie wymieniać najbardziej zużyte kable, maszty i sygnalizatory.

W lipcu zakończyliśmy prace przy wymianie urządzeń m.in. w dwóch miejscach na ul. KOR —  przy skrzyżowaniu z aleją Krakowską oraz przy wjeździe do siedziby PLL LOT (ul. KOR 49). W sierpniu planujemy kolejne prace w innych rejonach Warszawy.


Projektujemy

Na podstawie wspomnianego wyżej audytu bezpieczeństwa wytypowane zostały już kolejne lokalizacje, gdzie planowana jest sygnalizacja świetlna. Trwa projektowanie kolejnych 10 sygnalizacji. Na początku czerwca zostały podpisane umowy z wykonawcami. Większość projektów powinna powstać do końca roku, co umożliwi budowę świateł w 2021 r. Na ul. KOR kolejna nowa sygnalizacja świetlna jest planowana przy skrzyżowaniu z ul. Radarową.

Powered by Projectic.pl