Wymienimy nawierzchnię na Ludnej. Kierowców czekają objazdy - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

29-09-2021

Wymienimy nawierzchnię na Ludnej. Kierowców czekają objazdy

Dopełnimy wprowadzone rok temu zmiany na ul. Ludnej. W najbliższy weekend wymienimy na niej nawierzchnię na odcinku od ul. Czerniakowskiej do ul. Wioślarskiej. Fragment ten będzie zamknięty, kierowcy pojadą objazdami.

Jesienią zeszłego roku przeprowadziliśmy „lifting” ul. Ludnej. Przede wszystkim przenieśliśmy parkowanie z chodników na jezdnię, na której utworzyliśmy pasy postojowe. Uwolnione od samochodów chodniki wyremontowaliśmy, a przy przejściach dla pieszych zamontowaliśmy pasy ostrzegawcze i płyty prowadzące. Ponadto posadziliśmy niską zieleń. Teraz dopełnimy zmiany, remontując nawierzchnię.

Utrudnienia i objazdy

Prace z tym związane rozpoczną się w piątek, 1 października, ok. godz. 22 i potrwają do poniedziałku, 4 października, do godz. 4 rano. W tym czasie wjazd w ul. Ludną zostanie zamknięty – już od skrzyżowania z ulicami Kruczkowskiego, Książęcą i Rozbrat. Kierowcy nie będą mieli możliwości skrętu w ul. Ludną z ul. Kruczkowskiego i ul. Rozbrat, ani jazdy prosto w ul. Ludną z ul. Książęcej. Zakazy te nie będą dotyczyły pojazdów budowy, karetek oraz kierowców chcących dojechać do ul. Orłowicza.

Na jezdni ul. Wioślarskiej w stronę Wilanowa, w rejonie skrzyżowania z ul. Ludną, wyłączony z ruchu zostanie skrajny prawy pas. Kierowcy nie będą także mogli skorzystać z łącznika pomiędzy jezdniami Wisłostrady w kierunku ul. Ludnej. Dojazd do szpitala im. Orłowskiego zapewniony będzie ulicami Wilanowską i Czerniakowską.

Kierowcy poruszający się ul. Wioślarską na północ, będą mogli ominąć utrudnienia. Zrobią to zawracając pod rozjazdami mostu Poniatowskiego i dojeżdżając Wisłostradą (ulice Wioślarska i Solec) do ulic Górnośląskiej i Rozbrat. Stąd ulicami Książęcą i Nowy Świat oraz Alejami Jerozolimskimi będą mogli ponownie dostać się na Wisłostradę.

Objazd odcinka, w którym wymienimy nawierzchnię, będzie także prowadził ul. Nowy Świat i Al. Jerozolimskimi do Wisłostrady. Z ul. Dobrej kierowcy będą kierowani ulicami Czerwonego Krzyża i Kruczkowskiego. Z ulic Kruczkowskiego i Książęcej ulicami Rozbrat i Łazienkowską objazd będzie prowadził do Wisłostrady. Zalecany objazd z ul. Solec będzie również prowadził ulicami Łazienkowską i Rozbrat, a z ul. Dobrej – ulicami Tamka i Kruczkowskiego.

Podczas weekendowych prac na ul. Ludnej piesi będą kierowani do pobliskich przejść dla pieszych, w zależności od postępu robót.

 

Komunikacja miejska

W związku z remontem nawierzchni na czas robót swoje trasy zmienią trzy linie autobusowe: 118, 127 i 166. Dla autobusów linii 118 i 127 – w kierunku północnym – od ul. Książęcej będzie obowiązywała trasa biegnąca ulicami Kruczkowskiego i Tamka. W przeciwnym kierunku, od ul. Dobrej, pojadą ulicami Zajęczą, Topiel i Kruczkowskiego.

Autobusy linii 166 od pl. Trzech Krzyży pojadą prosto do Al. Jerozolimskich, którymi dotrą do mostu Poniatowskiego i trasy podstawowej.

Funkcjonowanie przystanków „Czerniakowska 01”, „Solec 01”, „Solec 02”, „al. 3 Maja 01”, „al. 3 Maja 02” oraz „Jaracza 01” i „Jaracza 02” zostanie zawieszone.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

Powered by Projectic.pl