Asfaltownie fragmentu ul. Jana Kazimierza zakończone - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

08-07-2024

Asfaltownie fragmentu ul. Jana Kazimierza zakończone

Za nami ważny etap prac nad przebudową ul. Jana Kazimierza. W weekend ułożyliśmy nowy asfalt na fragmencie pomiędzy ulicami Studzienną i Sowińskiego.

Na Odolanach praca wre – do  niedawna pracowaliśmy równocześnie na trzech frontach – Jana Kazimierza (cały odcinek), Ordona (Stańczyka – nr 5B) oraz Ordona (Wolska – Kasprzaka). W ostatnim przypadku prace się już zakończyły (i to sporo przed czasem). W miniony weekend postawiliśmy natomiast kolejny ważny krok ku ukończeniu prac na Jana Kazimierza. 

Przyśpieszamy na Jana Kazimierza

Z uwagi na to, że asfaltowanie ul. Jana Kazimierza na odcinku Studzienna – Sowińskiego wymagało czasowych zamknięć jezdni, dlatego prace zaplanowaliśmy na niedzielę, 7 lipca. Dzięki temu zminimalizowaliśmy utrudnienia dla okolicznych mieszkańców. W tym czasie na ponad 500-metrowym fragmencie ułożyliśmy ok. 5100 mkw. nowego asfaltu. Do wykonania pozostało malowanie docelowego oznakowania poziomego – te prace nie będą jednak powodowały utrudnień. 

Ruch dwukierunkowy, ale nie tylko     

Przeprowadzone w weekend asfaltowanie oznacza, że przebudowa Jana Kazimierza na wymienionym wyżej odcinku jest już niemal ukończona. Kierowcy maja do dyspozycji równą jezdnię w dwóch kierunkach, gotowe są też zatoki postojowe. Na ostatniej prostej jest remont chodników, budowa drogi dla rowerów i nowego oświetlenia – do wykonania zostały ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe. Równocześnie przygotowujemy teren pod nowe nasadzenia.

Na pozostałym odcinku ulicy Jana Kazimierza organizacja ruchu pozostaje bez zmian. 

Drogowcy nie mają wakacji

Rok szkolny oficjalnie zakończył się 21 czerwca. Dzień wcześniej rozpoczęło się astronomiczne lato. Dla większości rozpoczyna się wtedy okres wyjazdów i odpoczynku. Dla drogowców to z kolei idealny czas na intensyfikacje prac remontowych. Ruch jest mniejszy, więc ewentualnie zamknięcia czy objazdy nie wywołają paraliżu komunikacyjnego. Nasze plany, jak zresztą każdego lata, są niezwykle ambitne – prace będą toczyć się na kilkunastu ulicach. Obecnie pracujemy m.in. na Krakowskim Przedmieściu, pl. Na Rozdrożu czy w tunelu pod Marszałkowską. Jeszcze przed wakacjami zakończyliśmy roboty na Lalki czy wcześniej wspominanej Ordona.

Szczegółowe informacje o planowanych pracach można znaleźć w poprzednim komunikacie. Zachęcamy również do śledzenia naszej  strony internetowej oraz mediów społecznościowych, gdzie na bieżąco informujemy o postępach remontów.

Powered by Projectic.pl