Czwarty dzień rozszerzonej strefy na Woli i Pradze. 6596 wydanych abonamentów - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

10-09-2020

Czwarty dzień rozszerzonej strefy na Woli i Pradze. 6596 wydanych abonamentów

Warszawska Strefa Płatnego Parkowania rozszerzyła się o Wolę i część Pragi-Północ. W nowym kształcie funkcjonuje od 7 września. Do czwartku do godz. 14 wydaliśmy 6596 abonamentów dla mieszkańców tych dzielnic.

Przybywa wydanych warszawiakom dokumentów związanych z nową SPPN. Do czwartku, do godz. 14 wydaliśmy 6596 abonamentów. Do tego czasu identyfikatory B-35 odebrały 352 osoby. Posiadający taki identyfikator będą mogli zaparkować w tzw. strefie tylko dla mieszkańców w nowej SPPN. Wprowadziliśmy ją na kilkunastu ulicach, gdzie do wyznaczenia pełnowymiarowych miejsc postojowych zabrakło nieco przestrzeni.

Abonamenty i identyfikatory B-35 wyrabiamy już od kilkunastu dni. Codziennie wydajemy kilkaset kolejnych. Tendencja ta utrzymuje się od początku tygodnia. Szacujemy, że takie tempo potrwa co najmniej do połowy przyszłego.

Chcemy, aby mieszkańcy Woli i Pragi-Północ byli jak najlepiej powiadomieni o rozszerzeniu SPPN o nowe obszary. W tym celu nieustannie trwa nasza kampania informacyjna. Składają się na nią plakaty (na wiatach przystankowych rozkleiliśmy ich ponad 300) i ulotki (przygotowaliśmy ich 64,8 tys.), które rozsyłamy pocztą do osób mieszkających przy ulicach objętych od 7 września strefą płatnego parkowania (na Wolę trafi 41,5 tys. ulotek, a na Pragę-Północ – 23,3 tys.).

Informatory o powiększonej SPPN kolportują też nasi kontrolerzy. Do rozdania otrzymali 1000 ulotek, od poniedziałku wręczają je mieszkańcom. O nowej strefie płatnego parkowania „przypomina” także 20 autobusów miejskich, których tylne ściany są wyklejone są informacjami na ten temat.

Nie zwalniamy tempa, jeśli chodzi o montaż parkomatów. Codziennie stawiamy je w obszarach, które znalazły się w SPPN. Każdego dnia przybywa ich kilkanaście, instalowane są także w soboty i niedziele. W pierwszej kolejności stawiamy je tam, gdzie najbardziej brakuje ich przyjezdnym kierowcom, ale też niezmiennie zachęcamy do płacenia za parkowanie za pomocą aplikacji. Mieszkańcy posiadający abonament z parkomatów nie korzystają.

Abonament mieszkańca można wyrobić w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM. Wyrabianie i odbiór identyfikatorów B-35 odbywa się tylko w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich przy ul. Chmielnej 120.

Powered by Projectic.pl