Mieszkańcy swoje pomysły w budżecie obywatelskim mogli zgłaszać od grudnia 2023 do końca stycznia 2024. Następnie zostały one zweryfikowane przez pracowników Urzędu m.st. Warszawy oraz jednostek miejskich pod kątem poprawności formalnej i merytorycznej zgodnie z regulaminem BO.
W tym roku jako Zarząd Dróg Miejskich otrzymaliśmy do oceny merytorycznej 160 projektów, z czego 20 to projekty ogólnomiejskie. 71 z nich przeszło ją pozytywnie i zostało dopuszczonych do głosowania mieszkańców. Wśród nich znalazły się te o remoncie czy budowie chodników i dróg dla rowerów, instalacji nowego oświetlenia ulic czy poprawy bezpieczeństwa na drogach.
Głosuj od 15 czerwca
Głosowanie na pomysły mieszkanek i mieszkańców Warszawy rusza 15 czerwca na i potrwa do 30 czerwca. Oddać swój głos można na dwa sposoby: internetowo lub papierowo. Ten pierwszy sposób jest znacznie wygodniejszy, łatwo i szybko można zapoznać się ze wszystkimi propozycjami poddanymi pod głosowanie.
Zwycięskie projekty zostaną zrealizowane w 2025 roku. W tej edycji przeznaczono na nie 105 782 530 zł.
Budżet obywatelski zmienia Warszawę
Dzięki budżetowi obywatelskiemu co roku warszawianki i warszawiacy decydują jakie zmiany chcą wprowadzić w swoim mieście. Jako ZDM zrealizowaliśmy prawie 300 projektów wybranych przez mieszkańców związanych z infrastrukturą rowerową i pieszą, oświetleniem, poprawą bezpieczeństwa. Obecnie pomysły z BO realizujemy między innymi na Saskiej i Placu Wilsona.