Nowa nawierzchnia chodników i więcej zieleni - prace na Saskiej ruszyły - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

16-05-2024

Nowa nawierzchnia chodników i więcej zieleni – prace na Saskiej ruszyły

Zmieniamy kolejny odcinek ulicy Saskiej. Na zniszczonych chodnikach wymienimy nawierzchnię, a w miejscu zbędnego betonu powstaną rabaty.

Ulica Saska przed rozpłytowaniem.

Niedawno informowaliśmy o naszych planach rozpłytowań na 2024 rok. Teraz przechodzimy do działania. Podpisaliśmy już umowę na przebudowę ul. Saskiej na odcinku od al. Stanów Zjednoczonych do ulicy Zwycięzców i wprowadziliśmy wykonawcę w teren.  Jest to realizacja części projektu „Bezpieczne i zielone ulice Warszawy”, zgłoszonego przez mieszkańców w budżecie obywatelskim.

Nowe trawniki i chodniki bez ubytków

Po wschodniej stronie ulicy Saskiej rozbrukujemy część chodnika, a w jego miejscu powstanie zielony trawnik. Stworzenie rabat planujemy przede wszystkim przy skrzyżowaniu z ulicą Brazylijską i w okolicach Szkoły Podstawowej nr 143. Najwięcej zieleni pojawi się na odcinku od ul. Brazylijskiej do ul. Zwycięzców. Na tym odcinku zostanie wymieniona też wysłużona nawierzchnia chodnika.

Po stronie zachodniej rozpłytowania obejmą skrzyżowanie z ulicą Meksykańską. Remont nawierzchni czeka cały odcinek chodnika od ul. Kubańskiej do al. Stanów Zjednoczonych.

Nasze prace zakładają rozbrukowania i stworzenie rabat o łącznej powierzchni 670m2 oraz wymianę ponad 1000m2 nawierzchni chodnikowej. Na ich realizację wykonawca ma 120 dni od terminu podpisania umowy.

Po zakończeniu naszych prac, nasadzeniami nowych drzew wzdłuż ulicy Saskiej zajmie się stołeczny Zarząd Zieleni.

Dodatkowo, w związku z decyzją Rady Warszawy o wprowadzeniu na terenie Saskiej Kępy i Kamionka Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego, w projekcie przewidziane jest wyznaczenie nowych, legalnych miejsc parkingowych, m.in. przy Saskiej 27 i 57.

Saska pięknieje 

To kolejny etap rewitalizacji ulicy Saskiej. W poprzednich latach zmianę przeszedł odcinek al. Waszyngtona – Zwycięzców, za którego realizację otrzymaliśmy wyróżnienie w Konkursie o Nagrodę im. Bogdana Lacherta i Józefa Szanajcy. W miejsce zbędnego betonu posadziliśmy tam 18 jesionów amerykańskich i utworzyliśmy 1418m2 rabat kwiatowych. Wraz z przebudową przedłużenia na ulicy Egipskiej kompleksowo zmieniliśmy także odcinek Lizbońska – Afrykańska. Dzięki kolejnemu etapowi prac, Saska stanie się jeszcze bardziej zielona i przyjazna dla mieszkańców.

Powered by Projectic.pl