Głosuj i zmieniaj Warszawę! - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

31-05-2024

Głosuj i zmieniaj Warszawę!

Zakończyliśmy ocenę merytoryczną projektów budżetu obywatelskiego zgłaszanych przez mieszkańców. Czas na głosowanie.

Droga rowerowa zrealizowana w ramach pomysłu z budżetu obywatelskiego.

Mieszkańcy swoje pomysły w budżecie obywatelskim mogli zgłaszać od grudnia 2023 do końca stycznia 2024. Następnie zostały one zweryfikowane przez pracowników Urzędu m.st. Warszawy oraz jednostek miejskich pod kątem poprawności formalnej i merytorycznej zgodnie z regulaminem BO.

W tym roku jako Zarząd Dróg Miejskich otrzymaliśmy do oceny merytorycznej 160 projektów, z czego 20 to projekty ogólnomiejskie. 71 z nich przeszło ją pozytywnie i zostało dopuszczonych do głosowania mieszkańców. Wśród nich znalazły się te o remoncie czy budowie chodników i dróg dla rowerów, instalacji nowego oświetlenia ulic czy poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Głosuj od 15 czerwca

Głosowanie na pomysły mieszkanek i mieszkańców Warszawy rusza 15 czerwca na i potrwa do 30 czerwca. Oddać swój głos można na dwa sposoby: internetowo lub papierowo. Ten pierwszy sposób jest znacznie wygodniejszy, łatwo i szybko można zapoznać się ze wszystkimi propozycjami poddanymi pod głosowanie.

Zwycięskie projekty zostaną zrealizowane w 2025 roku. W tej edycji przeznaczono na nie 105 782 530 zł.

 

Budżet obywatelski zmienia Warszawę

Dzięki budżetowi obywatelskiemu co roku warszawianki i warszawiacy decydują jakie zmiany chcą wprowadzić w swoim mieście. Jako ZDM zrealizowaliśmy prawie 300 projektów wybranych przez mieszkańców związanych z infrastrukturą rowerową i pieszą, oświetleniem, poprawą bezpieczeństwa. Obecnie pomysły z BO realizujemy między innymi na Saskiej i Placu Wilsona.

 

 

Powered by Projectic.pl