Jak ma wyglądać strefa płatnego parkowania na Ochocie? - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

20-10-2020

Jak ma wyglądać strefa płatnego parkowania na Ochocie?

Rozpoczynamy konsultacje społeczne. O proponowanych rozwiązaniach porozmawiamy na spotkaniach on-line i podczas dyżurów telefonicznych. Opinię możesz przekazać również mailowo i za pomocą formularza.

Jesienią 2021 r. cała dzielnica Ochota może się znaleźć w granicach strefy płatnego parkowania. Ma to przede wszystkim chronić potrzeby parkingowe lokalnej społeczności. W drugiej kolejności strefa ma pozwalać na odpłatne parkowanie dojeżdżającym spoza dzielnicy. Właśnie odpłatność ma wpływ na ograniczenie zainteresowania parkowaniem wśród przyjezdnych, zwiększając tym samym szanse na znalezienie miejsca parkingowego mieszkańcom z najbliższej okolicy.

Decyzję o zmianach granic strefy płatnego parkowania podejmują radni m.st. Warszawy. Zanim dojdzie do głosowania, Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje analizy i projekty niezbędne do podjęcia decyzji. Aby jak najlepiej odpowiadały one potrzebom lokalnej społeczności, konsultujemy je z mieszkańcami.

Konsultacje społeczne rozpoczęły się 26 października i potrwają do 20 listopada. Mieszkańcy będą mogli zapoznać się z koncepcją zmian organizacji ruchu i parkowania na ulicach Ochoty, a także wynikami pomiarów zapełnienia miejsc postojowych i ich rotacji.

Aby ułatwić dyskusję, dzielnica została podzielona na 5 mniejszych obszarów. Każdemu z 5 obszarów będzie poświęcone osobne spotkanie. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, odbędą się on-line. Spotkania będą transmitowane na portalu YouTube, podczas transmisji będzie można zadawać pytania na czacie. W drugiej części spotkania na platformie Zoom będzie można porozmawiać z urzędnikami i projektantami. Do dyspozycji mieszkańców będą również dyżury telefoniczne, na których projektanci i urzędnicy będą odpowiadać na pytania.

Uwagi można również zgłosić za pomocą formularza elektronicznego (kilknij w link, aby otworzyć go w nowej karcie) lub mailowo na adres sppnochota@zdm.waw.pl do 20 listopada 2020 r.

Więcej informacji o konsultacjach i terminy spotkań na podstronie poświęconej konsultacjom SPPN na Ochocie. 

 

Powered by Projectic.pl