Kolejne węzły drogowe z nowym oświetleniem - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

04-08-2021

Kolejne węzły drogowe z nowym oświetleniem

Już 11 węzłów drogowych w tym roku wyposażyliśmy w ledowe oprawy oświetleniowe. Nowe lampy montujemy aktualnie w czterech następnych lokalizacjach, w piątek prace powinny zakończyć się na placach Narutowicza i Teatralnym.

W tym roku wymiana lamp na masztach na węzłach drogowych ruszyła w czerwcu, tuż po otrzymaniu pierwszej partii liczącej 306 opraw. Instalację LED-ów rozpoczęliśmy od zbiegu alej Sikorskiego i Witosa oraz ul. Jana III Sobieskiego, a następnie poprawiliśmy jasność na styku Mokotowa i Wilanowa, czyli na skrzyżowaniu al. Wilanowskiej i ul. Jana III Sobieskiego. Wraz z kolejnymi dostawami działaliśmy w następnych miejscach – pracowników firm, które konserwują oświetlenie na podległych nam drogach, można było spotkać w całym mieście. Oprócz wcześniej wspomnianych lokalizacji, ledowe oprawy zostały zamontowane na skrzyżowaniach:

  • ulic Ostrobramskiej, Grenadierów i Poligonowej,
  • ulic Ostrobramskiej, Fieldorfa „Nila” i Zamienieckiej,
  • ul. Bora-Komorowskiego i al. Wieniawy-Długoszowskiego,
  • ulic Abrahama i Umińskiego oraz al. Fieldorfa „Nila”,
  • ulic Meissnera i Jugosłowiańskiej oraz Fieldorfa „Nila”,
  • ulic Banacha, Grójeckiej i Bitwy Warszawskiej 1920 r.,
  • ulic Grójeckiej, Kopińskiej i Wawelskiej,
  • ulic Jana III Sobieskiego i Świętego Bonifacego,
  • a także na placu Piłsudskiego.

 

W dwóch miejscach dłużej

W sumie daje to już 11 węzłów drogowych, które w tym roku zyskały nowe oświetlenie. Niebawem dołączą do nich place Narutowicza i Teatralny, gdzie wymiana opraw ma się zakończyć w piątek. Prace obecnie trwają także na rondzie Starzyńskiego i węźle ul. Czerniakowskiej z alejami Witosa i Becka. W tych miejscach demontaż lamp sodowych i instalacja LED-ów potrwa nieco dłużej. Wiąże się to z występującym tam dużym ruchem – pracownicy starają się wymieniać oprawy tak, aby odbywał się bez jakichkolwiek zakłóceń. Jednak ze względu na wielkość arterii kierowcy muszą liczyć się z możliwością występowania tam niewielkich utrudnień.

Montaż ledowych opraw na kolejnych węzłach drogowych będzie postępował sukcesywnie wraz z kolejnymi dostawami. Łącznie otrzymamy 2314 lamp, a wszystkie zostaną zainstalowane (na tych masztach, na których nie wiszą jeszcze LED-y) do końca roku. Ponieważ wymiana rozpoczęła się szybciej niż zakładaliśmy, a więc przed otrzymaniem wszystkich sztuk, może zakończyć się już na początku jesieni.

Więcej nowych opraw

Za dostawę odpowiada zielonogórska firma LUG Light Factory. Ta sama, która zgodnie z podpisaną w styczniu inną umową – na modernizację oświetlenia w całym mieście – dostarczy nam również blisko 40 tys. ledowych opraw. Zostaną one do końca 2022 r. zamontowane na podległych nam drogach wszędzie tam, gdzie wciąż po zmroku światło zapewniają lampy sodowe.

Powered by Projectic.pl